Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Setna kamienica w Szczecinie przejdzie gruntowny remont

OPRAC.:
Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
To budynek przy ulicy Łokietka 3. Kasa na remont pochodzi z pożyczki udzielonej przez Szczeciński Fundusz Pożyczkowy.

Remont elewacji budynku przy ul Łokietka 3 ma ruszyć jeszcze we wrześniu . W ciągu kilku miesięcy stara, odrapana elewacja zmieni się nie do poznania, tak jak w przypadku wcześniejszych remontów. Odnowione kamienice dzięki wsparciu Funduszu możemy podziwiać prawie przy każdej ulicy w centrum Szczecina m.in: przy al. Wojska Polskiego, ul. Jagiellońskiej, Rayskiego, Bogusława, B. Śmiałego, Piłsudskiego, Mazurskiej, Kopernika, Kapitańskiej, Pocztowej itd. Szczeciński Fundusz Pożyczkowy w ostatnich latach udzielił wsparcia finansowego mieszkańcom na remonty już stu kamienic na poziomie 22 mln zł.

Setna kamienica w Szczecinie przejdzie gruntowny remont

- Gdyby zebrać te odnowione budynki przy jednej ulicy, to tak jak gdyby wyremontować prawie wszystkie kamienice np. przy al. Krzywoustego w Szczecinie. Cieszymy się że jako spółka możemy przyczyniać się do rewitalizacji naszego miasta - mówi Krzysztof Nowak, prezes Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego - właśnie podpisaliśmy umowę pożyczkową z kolejną wspólnotą mieszkaniową. To wyjątkowa umowa, bo dotyczy ona remontu setnej już kamienicy w naszym mieście. W tym przypadku, tak jak w wielu innych, z naszej pożyczki finansowane jest aż 75 proc całej inwestycji. Bez naszego wsparcia, mieszkańcom trudno byłoby wykonać samodzielnie remont. Do tego sama pożyczka jest na bardzo atrakcyjnych warunkach - bez ukrytych opłat, z niskim oprocentowaniem i dogodnym okresem spłaty wynoszącym nawet 20 lat.

O pożyczkę miejską mogą się starać wspólnoty mieszkaniowe, które planują wykonać modernizację swojego budynku.

- Może to być remont elewacji oraz dachu, a także prace takie jak: montaż nowych okien, remont klatki schodowej, wymiana instalacji elektrycznej czy pionów i montaż monitoringu. Dzięki wsparciu miejskich funduszy wspólnoty mogą wymienić także instalację gazową, zmienić stary system ogrzewania na bardziej ekologiczny, wykonać instalację ciepłej wody użytkowej, a także zamontować czujniki czadu i gazu w budynkach - mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds mieszkalnictwa.

ZOBACZ TEŻ:

Po tej kamienicy zostały tylko zdjęcia. Zobacz jak wyglądała

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto