Rusza przebudowa ul. Szafera. Czekają nas wielkie zmiany!

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
To będzie spory sprawdzian cierpliwości dla kierowców i pasażerów. Od poniedziałku 25 listopada pojawią się pierwsze utrudnienia.

Przebudowa ulicy Szafera w Szczecinie

- Całkowite zamknięcie ruchu ulicą Szafera na odcinku od Ronda Olimpijczyków do ulicy Jarzyńskiego zaplanowane jest w poniedziałek od godz. 10 - mówi Marcin Charęza, kierownik zespołu do spraw organizacji ruchu szczecińskiego magistratu. - Nadal dla ruchu będzie otwarte skrzyżowanie ulicy Zawadzkiego z ul. Litewską. Taka organizacja ruchu jest zaplanowana do czerwca 2020 roku.

ZOBACZ TEŻ:

Przez teren budowy będą zorganizowane utwardzone ciągi komunikacyjne dla pieszych i rowerzystów. Zalecany objazd dla kierowców poprowadzi ul. Unii Lubelskiej, ul. Klonowica, ul. Zawadzkiego, ul. Marlicza (Benesza), ul. Romera. ul. Szafera, ul. Jarzyńskiego.

Spore kłopoty mogą mieć osoby, które korzystają z parkingów przy ul. Szafera. Do części z nich trzeba będzie dojeżdżać poprzez drogi osiedlowe.

- Wiemy, że to teren należący do różnych wspólnot mieszkaniowych. Warto, żeby sąsiedzi dogadali się na czas remontu i umożliwili dojazd do parkingów - dodaje Marcin Charęza.

Wraz z rozpoczęciem prac drogowych w ciągu ul. Szafera nastąpi częściowe otwarcie Ronda Olszewskiego (Wojska Polskiego – Arkońska – Szafera) dla pojazdów poruszających się wzdłuż al. Wojska Polskiego obiema jezdniami.

ZOBACZ TEŻ:

Przebudowa Szafera: zmiany czekają pasażerów komunikacji miejskiej

Dla autobusów linii 75 na trasie objazdu Zawadzkiego-Marlicza (Benesza)-Romera wyznaczone zostaną dodatkowe przystanki. Autobus linii 80 kursować będzie trasą Zawadzkiego-Szafera (po placu budowy)- Jarzyńskiego- Wojska Polskiego - Arkońska.

Wraz z rozpoczęciem prac drogowych w ciągu ul. Szafera nastąpi częściowe otwarcie Ronda Olszewskiego (u zbiegu Wojska Polskiego – Arkońska – Szafera) dla pojazdów poruszających się od strony Głębokiego w kierunku Łękna.

Przebudowa ul. Szafera w Szczecinie! Kiedy koniec inwestycji...

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Od 25.11 (dla linii nocnych od nocy 25/26.11.2019) nastąpią zmiany w kursowaniu linii 75, 80, 53, 521, 529 i 531.

Autobusy linii 75 kursować będą objazdem (w obu kierunkach): od przystanku „Zawadzkiego Kościół” ulicami Marlicza i Romera do ulicy Szafera i dalej bez zmian do przystanku „Krzekowo Kościół”. Na trasie objazdu uruchomione zostaną przystanki:
- „Marlicza” – na ul. Marlicza przy skrzyżowaniu z ul. Zawadzkiego (nr 39911 w kierunku Krzekowa i 39912 w kierunku centrum),

-„Romera Szkoła” – na ul. Romera przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 (nr 39412 i 39411),

-„Romera” – na ul. Romera w odległości ok. 100 m od skrzyżowania z ul. Szafera (nr 32421 i 32422).

Wyłączone z obsługi przez linię 75 będą przystanki „Zawadzkiego”, „Szafera” i „Romera” (na ul. Szafera). Od poniedziałku do soboty oraz w Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia będzie kursować według dotychczasowego rozkładu jazdy. W dni świąteczne linia będzie kursowała w godzinach 5-6 z częstotliwością co 20 minut, w godz. 6-9 co 15 minut, w godz. 9-10 co 12 minut, w godz. 10-17 co 9 minut, w godz. 17-20 co 10 minut, w godz. 20-23 co 15 minut.

Autobusy linii 80 kursować będą objazdem (w obu kierunkach): od ronda Olszewskiego przez al. Wojska Polskiego, ul. Jarzyńskiego i ul. Szafera do przystanku „Zawadzkiego” i dalej bez zmian. Przystanki „Rondo Olszewskiego (Spacerowa)” zlokalizowane będą w ciągu al. Wojska Polskiego na wysokości przystanków tramwajów linii 1 i 9 o tej samej nazwie. Likwidacji ulegną przystanki tymczasowe zlokalizowane na ul. Szafera przy rondzie Szczecińskich Olimpijczyków. Linia kursować będzie według normalnego rozkładu jazdy.

Na linii 53 nastąpią zmiany w realizacji kursów wykonywanych dotychczas na trasie Zawadzkiego – Pomorzany Dobrzyńska (w obu kierunkach). Wybrane kursy (tj. wczesnoporanne i późnowieczorne) wykonywane będą na trasie Romera – Pomorzany Dobrzyńska (przez ul. Marlicza), pozostałe na trasie Klonowica Zajezdnia – Pomorzany Dobrzyńska. Kursy na trasie Stocznia Szczecińska – Pomorzany Dobrzyńska pozostają bez zmian.

Autobusy linii 521 kursować będą według normalnego rozkładu jazdy na zmienionej trasie jak linia 75.

Autobusy linii 529 kursować będą według normalnego rozkładu jazdy objazdem (w obu kierunkach): od przystanku „Tor Kolarski” ulicami Jarzyńskiego i Szafera do przystanku „Zawadzkiego” i dalej bez zmian. Linia nie będzie obsługiwać przystanków „Rondo Olszewskiego (Spacerowa)”.

Autobusy linii 531 kursować będą według normalnego rozkładu jazdy objazdem (w obu kierunkach): od ronda Olszewskiego przez al. Wojska Polskiego, ul. Jarzyńskiego i ul. Szafera do przystanku „Zawadzkiego” i dalej bez zmian.

Wideo

Dodaj ogłoszenie