Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remont ul. Bogusława. Przez błędne decyzje urzędników przedsiębiorcy tracą zyski [ZDJĘCIA]

Mariusz Parkitny
Sprawa dotyczy remontu ulicy Bogusława w Szczecinie. Przedsiębiorcy, którzy mają biznes na tej ulicy, skarżą się nie tylko na przedłużający się remont, ale też na brak informacji, który ponoć wpłynął na ich dochody.

Przez błędne decyzje urzędników przedsiębiorcy tracą zyski, i nie mają szans na odszkodowania - mówiła radna Małgorzata Jacyna-Witt. - Mają szanse jak udowodnią straty - odpowiadają urzędnicy.

Czytaj więcej: Remont na ul. Bogusława i kłopoty przedsiębiorców [WIDEO]

- O tym, że będzie remont dowiedzieliśmy się na tydzień przed rozpoczęciem prac, gdy pojawiły się kartki, aby zabrać stąd samochody. Dlaczego o takich inwestycjach w centrum miasta nie informuje się wcześnie. Mielibyśmy czas na przygotowanie się do tej sytuacji - skarżyli się przedsiębiorcy.

Twierdzą, że od początku remonty dochody spadły im co najmniej o jedną czwartą. Był też przypadek zakończenia biznesu.

Dla radnej Małgorzaty Jacyny-Witt to dowód na nieprzemyślane działanie urzędników miejskich.

- Handlowcy tracą dochody potrzebne na wynagrodzenia dla siebie i pracowników, opłacenie składek. Nikt tych pieniędzy im nie zwróci - mówiła w piątek na placu budowy, gdzie skrzyknęła handlowców.

Pisać, dokumentować

Sprawa nie jest jednak tak beznadziejna, bo o odszkodowanie można się starać, choć nie będzie to łatwe.

- Za każdym razem przedsiębiorcy mają możliwość i prawo złożenia roszczenia do miasta. Każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie, ale straty muszą być udokumentowane - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Informacje były?

ZDiTM jest odpowiedzialny za przebudowę ul. Bogusława. Twierdzi, że przedsiębiorcy i mieszkańcy byli informowali o kłopotach z wyprzedzeniem.

- Wykonawca jest zobowiązany do podawania w mediach bieżących ogłoszeń o uciążliwościach. Należy informować zarząd spółdzielni mieszkaniowych w bezpośrednim sąsiedztwie, okolicznych mieszkańców, centra handlowe, sklepy w sąsiedztwie terenu budowy. Informacje były zawieszane na bramach oraz wkładane za wycieraczki samochodów. Na przekazanie placu budowy zapraszane są rady osiedli, ZDiTM również szeroko informował w lokalnych mediach o planowanych pracach, informacje są też na naszej stronie internetowej - dodaje Hanna Pieczyńska.

Nie wiadomo, czy przedsiębiorcy wystąpią do miasta z roszczeniami za straty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto