Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piłsudskiego: Chcieliby nadal stawiać auta pod kątem

Redakcja MM
Redakcja MM
Na ul. Piłsudskiego od pewnego czasu należy parkować równolegle. Nie wszyscy kierowcy zauważyli tą zmianę. Strażnicy zaczęli ich już upominać.

Chodzi o odcinek między pl. Grunwaldzkim i pl. Odrodzenia (w kierunku pl. Odrodzenia). Od lat kierowcy parkują tu ukośnie do ulicy. Jest to możliwe, bo dwupasmowa jezdnia jest szeroka i stojące auta nie blokują ruchu. Tym bardziej, że niedawno obniżono krawężniki i autem można wjechać głębiej.

Jakiś czas temu pojawił się znak, że parkowanie należy zmienić na równoległe do jezdni. Nie wszyscy kierowcy zmienili przyzwyczajenia i nadal parkują na ukos. Kilka dni temu za wycieraczkami wszystkich zaparkowanych nieprawidłowo aut pojawiły się upomnienia. Wystawia je straż miejska.

– Zaczęliśmy akcję prewencyjną, która ma przypomnieć kierowcom, że muszą stosować się do znaków. Za wycieraczki wkładamy upomnienia. Jeśli nie poskutkują będziemy karać mandatami – mówi Joanna Wojtach ze straży miejskiej w Szczecinie.

Kierowcy są zaskoczeni. Ich zdaniem znak powinien być zniesiony, bo stworzy chaos na ulicy.

– Tu jest na tyle szeroko, że nie ma obaw, że zaparkowane samochody tamują ruch. Inaczej było na sąsiedniej ulicy Jana Pawła II, gdy zajmowanie pasa przez parkujące na skos auta rzeczywiście było faktem – mówi Michał Kostyk.

Kierowcy zwracają uwagę, że równoległe parkowanie zmniejszy drastycznie ilość miejsc parkingowych.

– Nawet przy parkowaniu na ukos jest mało miejsc. Są dni, kiedy cztery razy muszę objechać kwartał, aby znaleźć wolne miejsce. Jeśli będziemy musieli parkować równolegle, to już w ogóle zabraknie miejsc – mówi Marzena Lasota, mieszkania ul. Piłsudskiego.

Mieszkańcy wytykają też absurdy: na ich ulicy obowiązuje tańsza strefa płatnego parkowania – B, a po drugiej stronie torowiska droższa – A.

– Ci, którzy mają do załatwienia sprawy, zostawiają auta po naszej stronie, bo jest taniej – argumentują i ironicznie wskazują, że w najlepszej sytuacji są kontenery z gruzem.

– Bo ich nikt nie karze, choć stoją tygodniami – mówi Kostyk. – W końcu nazwę swój samochód kontenerem i nikt mi nic nie zrobi.

Według miejskich urzęd- ników nie ma szans na zmianę organizacji ruchu.

– To jest droga wojewódzka, która musi spełniać odpo- wiednie parametry geometryczne, szerokość pasów po min. 3,5 m. Sprawdzano już czy jest możliwość innego rodzaju parkowania niż równoległy. Parametry chodnika i jezdni nie pozwalają na to. Parkowanie równoległe w tamtym miejscu, w miejscu bardzo ruchliwym, zapewnia bezpieczeństwo na ulicy i chodniku – odpowiada Tomasz Klek z Urzędu Miejskiego w Szczecinie.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto