AZS Szczecin jest już jedną nogą w I lidze

AZS Szczecin pokonał dziś na wyjeździe Spójnię Stargard 73:48. Po pierwszym meczu finału play off nasi koszykarze są bardzo blisko awansu.

Podopieczni Zbigniewa Majcherka niemal ze sparingową łatwością rozbili kompletnie nieprzygotowany do meczu zespół Spójni Stargard. Przewaga naszych koszykarzy ani przez moment nie została podważona przez słabo dysponowanych tego dnia gospodarzy.

- Wygraliśmy dzięki dobrze zorganizowanej obronie i skuteczności rzutów za trzy punkty - mówił po meczu szkoleniowiec AZS-u. - Moi zawodnicy byli bardzo skoncentrowani na grze, a kibice byli szóstym zawodnikiem. Bardzo pomogli nam w odniesieniu tego zwycięstwa.

Zobacz statystyki z tego meczu

Przez całe spotkanie bardzo umiejętnie grę prowadził Maciej Majcherek, który dodatkowo zdobył najwięcej punktów w tym spotkaniu. Natomiast Tomasz Mrożek, Łukasz Biela i Maciej Sudowski świetnie rzucali za trzy punkty.

Gospodarze zerwali się do odrabiania strat dopiero w czwartej kwarcie, ale trzykrotnie z rzędu zostali skarceni kontrami, które kończyły się trafieniem za trzy punkty w wykonaniu podopiecznych Zbigniewa Majcherka i nie udało im się zmniejszyć strat na mniej niż 14 punktów.

W ostatnich trzech minutach AZS niepodzielnie królował na parkiecie, a blisko 100 naszych kibiców zagłuszyło 2 tysiące miejscowych. Na wyróżnienie zasługują wszyscy nasi koszykarze, ale w pierwszych minutach gry warto pochwalić Pawła Podgalskiego, który bez kompleksów ogrywał wysokich obrońców Spójni.

W zespole gospodarzy poważnie do spotkania podszedł tylko Wiktor Grudzinski, Hubert Mazur i momentami Jerzy Koszuta. Reszta zespołu, z ławką trenerską włącznie sprawiała wrażenie jakby uczestniczyła w wiejskim sparingu, a nie finałowym meczu.

Drugi mecz finału play off zostanie rozegrany 9 maja o godzinie 18 w hali Szczecińskiego Domu Sportu.

Spójnia Stargard Szczeciński - AZS Radex Szczecin (48:73 13:16, 9:23, 16:16, 10:18)

Punkty zdobywali:

AZS Radex Szczecin: Maciej Majcherek 16, Tomasz Mrożek 14, Paweł Podgalski 13, Maciej Sudowski 7, Łukasz Biela 9, Karol Pytyś 3, Tomasz Balcerek 6, Michał Majcherek 5

Spójnia Stargard: Hubert Mazur 20, Wiktor Grudzinski 11, Jerzy Koszuta 9, Arkadiusz Soczewski 8