Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zwycięstwo Spójni

Paweł Majchrzak
Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli koszykarze stargardzkiej Spójni, którzy na własnym parkiecie pokonali Górnika Wałbrzych 99:62.

Na taki występ Spójni kibice stargardzkiego klubu czekali od dawna. Po czterech kolejnych porażkach podopieczni Grzegorza Chodkiewicza byli pod ścianą i pilnie potrzebowali zwycięstwa. Po raz pierwszy w barwach Spójni zaprezentował się Adam Parzych.

Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego rzucili się do ataku i szybko objęli prowadzenie. Spójnia grała bardzo agresywnie i popełniała niewiele błędów. Po niespełna siedmiu minutach Spójnia prowadziła już 23:7, przeważając w każdym elemencie gry. Wysokie, 20-punktowe prowadzenie (34:14) rozluźniło gospodarzy w drugiej kwarcie, co skrupulatnie zaczęli wykorzystywać koszykarze z Wałbrzycha. W ciągu pięciu minut goście zdobyli 16 punktów, przy zaledwie 5 "oczkach " Spójni i wydawało się, że przyjezdni na dobre wrócili do gry. Gospodarze przełamali jednak niemoc, a sygnał do ataku dwoma celnymi rzutami za trzy punkty dał Sławomir Buczyniak.

Od tego momentu Stargardzianie odzyskali kontrolę nad spotkaniem, powiększając z minuty na minutę prowadzenie.

10 000 punktów

W trzeciej kwarcie stargardzianie przekroczyli granicę 10 00 punktów zdobytych na pierwszoligowych parkietach. Jubileuszowego kosza rzutem za trzy punkty zdobył Marcin Stokłosa. Na zakończenie trzeciej odsłony celnym rzutem z połowy boiska równo z syreną popisał się Buczyniak.

W kwarcie odsłonie trener Chodkiewicz dał więcej minut rezerwowym. Rozluźnieni gospodarze mieli problem ze skutecznością, jednak bardzo wysokie prowadzenie ani przez moment nie było już zagrożone. Spójnia Stargard pokonała Górnika Wałbrzych 99:62

Debiutujący w barwach Spójni Adam Parzych nie rozegrał dziś wybitnego spotkania, należy jednak przyznać, że po zaledwie kilku dniach współnych treningów z nowymi kolegami nie wkomponował się jeszcze w drużynę. Bez wątpienia jest to jednak zawodnik z dużym potencjałem, który już w najbliższych spotkaniach powinien pokazać.

Spójnia Stargard – Górnik Wałbrzych 99:62 (28:12, 24:22, 32:14, 15:14)

Spójnia – Stokłosa 26 (6x3, 9 as.), Buczyniak 17 (5), Koszuta 14 (2), Bodych 11 (1), Kulikowski 10 (10 zb.), Grzegorzewski 7, Parzych 6, Grudziński 6 (8 zb.), Ulchurski 2.