Zwycięstwo Pogoni w derbach Szczecina

Pogoń Szczecin wygrała ze Stalą 1:0 w spotkaniu 12 kolejki IV ligi. Portowcy zapewnili sobie trzy punkty dopiero w 89 minucie spotkania po golu Cezarego Przewoźniaka.

Pogoń: Łapczyński - Zawadzki, Skrzypek, Walburg, Parzy (84’ Celeban)- Skórski (35’ Norsesowicz), Przewoźniak, Jarymowicz, Kosakowski (46’ Kowal) – Rydzak, Biliński

Stal: Szpakowski- Rutecki, Kikun, Gronowski, Kostrubiec - Bobko (63’ Bartłomowicz), Maćkiewicz, Cupryn, Bodys - Czyżewski (82’ Kasprzak), Gospodarek (38’ Juszczyk)

Żółte kartki: Marek Walburg, Marek Kowal (Pogoń); Adrian Szpakowski, Paweł Juszczyk (Stal)
Widzów: 2500

Przed meczem wydawało się, że Portowcy bez problemów powinni wygrać to spotkanie. Stal zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli IV ligi, a w 11 rozegrany meczach zdobyła tylko 7pkt! Jednak na boisku nie liczą się statystyki tylko forma piłkarzy.

Obydwie drużyny dość ostrożnie rozpoczęły ten mecz. Pogoń nie rzuciła się do ataku, a pierwszą akcję pod bramką Szpakowskiego przeprowadzili dopiero po 15 minutach gry. Po kilku dobrych akcjach strzały minimalnie mijały cel. Portowcy mieli w pierwszej połowie kilka sytuacji sam na sam jednak bardzo dobrze tego dnia spisywał się bramkarz gości.

W drugiej połowie znowu świetnie spisywał się bramkarz Stali, kilka razy próbowali ko zaskoczyć Marek Kowal i Cezary Przewoźniak. Gra toczyła się prawie tak samo jak w pierwszej połowie. Przewagę mieli gospodarze, ale nie potrafili strzelić bramki. Kolejne nie wykorzystane sytuacje wprowadziły nerwowość na trybunach, zanosiło się na sporą niespodziankę na Twardowskiego. Jednak kibiców uspokoił w 89 minucie Cezary Przewoźniak, któremu w końcu udało się pokonać bramkarza gości.

Praktycznie przez cały mecz grę utrudniał zawodnikom bardzo mocno padający deszcz.

- Zespół nie przystosował się do warunków panujących na boisku, graliśmy bardzo chaotycznie - powiedział po spotkaniu Marcin Kaczmarek, trener Pogoni - jednak jestem zadowlony z kolejnego zwycięstwa. - dodaje.

Po tej dość szczęśliwej wygranej Pogoń objęła pozycję lidera  w tabeli IV ligi i miejmy nadzieję, że pozostanie na niej już do końca rozgrywek.