Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zgłoś się i odpracuj swój dług

Anna Folkman
Anna Folkman
Od kwietnia w Szczecinie swoje zaległości odpracowują dłużnicy alimentacyjni. Na uregulowanie płatności mają teraz szansę, ci którzy nie płacili czynszu.

„Alimenty uregulowane, obiekty sportowe posprzątane” – to nazwa pierwszego tego typu w Polsce programu, który od początku kwietnia realizuje Szczecińskie Centrum Świadczeń, w porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy i Miejskim Ośrodkiem Sportu Rekreacji i Rehabilitacji. W ramach programu dług odpracowuje ok. 60 osób.

Osoby, które nie płaciły alimentów porządkują obiekty sportowe w naszym mieście. Aż 60 proc. zarobionych pieniędzy idzie na spłatę długu. Szczecińskie Centrum Świadczeń wypłaca świadczenie alimentacyjne do rąk wierzycieli.

Teraz rusza program dla dłużników mieszkań komunalnych „Odpracuj dług”.

Program jest skierowany do bezrobotnych, którzy mają zaległości czynszowe za użytkowanie mieszkań komunalnych i są w szczególnej sytuacji na runku pracy. Mogą skorzystać z niego osoby, które były ponad rok zarejestrowane w Urzędzie Pracy w ostatnich dwóch latach, które nie mają pracy i są w wieku powyżej 50 roku życia, bądź nie pracują i samotnie wychowują dzieci do 18 roku życia. Odpracować dług mogą także bezrobotne osoby niepełnosprawne bez świadczeń rentowych.

Dłużnicy będą robić porządki w mieście w ramach robót publicznych. Pracę znajdą 54 osoby.

By uczestniczyć w programie należy złożyć ankietę w siedzibie administracji w rejonie zamieszkania lub w siedzibie ZBiLK-u przy ul. Mariackiej 25. Przy zgłoszeniu należy podać m.in.: imię i nazwisko, adres zameldowania, numer PESEL zadłużonego oraz adres lokalu.

- Osoba objęta programem będzie musiała podpisać deklarację, w której dobrowolnie decyduje się przekazać 25 proc. swojego miesięcznego wynagrodzenia na rzecz spłaty zadłużenia wobec ZBiLK-u – tłumaczy Tomasz Klek z magistratu.

Na podstawie składanych ankiet sporządzana jest lista bezrobotnych dłużników, która zostaje przekazana do Powiatowego Urzędu Pracy, tam jest weryfikowana.

Osoby, które spełnią warunki i będą mogły zostać zatrudnione dostaną powiadomione z Powiatowego Urzędu Pracy.

„Odpracuj dług” to kontynuacja programu, który był realizowany w 2007 roku. Zatrudnienie znalazło wtedy 20 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto