Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uspokoją ruch na ulicach Szczecina? Na pierwszy ogień pójdzie Pogodno

Redakcja MM
Redakcja MM
Sebastian Wołosz
W tym miesiącu odbędą się pierwsze spotkania z mieszkańcami w sprawie uspokojenia ruchu na ulicach Szczecina.

Marek Jaszczyński

[email protected]

– Ruszamy z kolejnym etapem projektu Strefa Zamieszkania. Spośród zgłoszeń Zespołów Sąsiedzkich wyłoniliśmy dwa obszary do dalszego udziału w projekcie – wyjaśnia Bartosz Skórzewski ze stowarzyszenia Szczecinianie Decydują. – Kluczowym elementem Strefy Zamieszkania jest to by sąsiedzi sami mogli zdecydować o charakterze swojej ulicy. Dlatego też wybór ulic pochodzi ze zgłoszeń Zespołów Sąsiedzkich, a nie jest odgórnie narzucony.

Pierwszy obszar to ulice Reymonta, Grzegorza z Sanoka oraz Stanisława Przybyszewskiego, drugi to ulica Marii Konopnickiej.

A pierwsze spotkanie obędzie się 25 września o godzinie 17 w Wyższej Szkole Administracji Publicznej.

Na tym spotkaniu mieszkańcy dowiedzą się jak podobne strefy wyglądają w innych miastach, jak może wyglądać spokojna, bezpieczna ulica.

Spotkanie prowadzone będzie m.in. przez Zuzannę Kłos - Adamkiewicz, Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Anitę Białczak – architektkę krajobrazu, doktorantkę ZUT.

Drugie spotkanie, w formie spaceru, odbędzie się w sobotę 27 września. Dla mieszkańców ulicy Marii Konopnickiej o godzinie 11 (spotkanie przy skrzyżowaniu z ul. Witkiewicza), a dla mieszkańców ulic Reymonta, Grzegorza z Sanoka oraz Stanisława Przybyszewskiego o godzinie 12 (spotkanie przy wejściu do szkoły).

Na kolejnych dwóch spotkaniach razem z mieszkańcami będą projektowane zmiany na ulicach.

– Przeprowadzimy pilotażowe spotkania, podczas których mieszkańcy będą mogli samodzielnie zaplanować uspokojenie ruchu na zaproponowanej przez siebie ulicy – mówi Bartosz Skórzewski ze stowarzyszenia. – Podpowiemy jak podobne strefy wyglądają w innych miastach oraz wykonamy wizualizację proponowanych zmian.

Do projektu stowarzyszenie chce zaprosić Urząd Miasta oraz Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Maja one merytorycznie wspierać mieszkańców podczas spotkań oraz pomóc przygotować projekt organizacji ruchu.

– Następnie będziemy dążyć do realizacji – twierdzi Skórzewski. – Jeśli w wyniku spotkań z mieszkańcami okaże się, że ulica wymaga remontu lub przebudowy (co jest bardziej kosztowne) będziemy także pomagać przy zdobyciu na to pieniędzy.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto