Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Strefa to dla nas najlepsze rozwiązanie

Marcin Niedziółka
Marcin Niedziółka
Czy strefa ograniczonej prędkości powinna objąć kolejne ulice na Pogodnie? Tak! – to zdanie naszych Czytelników.

Do naszej redakcji zwrócił się Czytelnik z ciekawą propozycją dotyczącą organizacji ruchu na Pogodnie. Chodzi o rejon ulicy Traugutta. Jadąc od strony alei Wojska Polskiego w kierunku Mickiewicza po lewej stronie została wyznaczona strefa ograniczonej prędkości. Pojazdy nie mogą jechać szybciej niż 40 km na godz. Obejmuje ona kwartał pomiędzy ulicami Traugutta – Mickiewicza – Sienkiewicza.

Nasz Czytelnik zauważył, że podobna strefa nie obowiązuje po drugiej stronie ulicy. Proponuje więc utworzenie podobnej strefy na obszarze pomiędzy ulicami Traugutta – Mickiewicza – Okrzei – Budzysza Wosia – Ostrawicką.

– To ta sama dzielnica, kwartały niczym się nie różnią: zabudowa jednorodzinna, wąskie uliczki – mówi Radosław Walas. – To spokojna dzielnica, podobnie jak po drugiej stronie ulicy Traugutta. Jaki sens ma utrzymywanie strefy tylko w części Pogodna.

Przy okazji wizji lokalnej, którą przeprowadziliśmy z mieszkańcami Pogodna zauważyliśmy jeden błąd w wyznaczonej strefie. Otóż przy wjeździe do trefy z ulicy Mickiewicza w ulicę Sienkiewicza brakuje znaku informującego o wjeździe do obszaru o ograniczonej prędkości, czyli białego prostokąta z namalowanym znakiem ograniczenia prędkości do 40 km na godz. W zamian stoi zwykły znak z „40”.

– To oznacza, że za pierwszym skrzyżowaniem ograniczenie do czterdziestu przestaje obowiązywać – zauważa Walas. – To podważa sens istnienia strefy. Kierowca może słusznie wytłumaczyć się, że nie widział znaku o ograniczonej prędkości.

Pomysł mieszkańców Pogodna przedstawiliśmy policjantom.

– Strefa powstała na wniosek mieszkańców –mówi starszy aspirant Zenon Butkowski z Komendy Miejskiej Policji. – Rozszerzenie jej na obszar proponowany przez mieszkańców to ciekawy pomysł. Zajmiemy się i sprawdzimy w terenie jak wygląda sytuacja.

Podobnie zainteresowaliśmy wnioskiem pracowników Urzędu Miasta, którzy zajmują się zarządzaniem ruchu na drogach.

– Weźmiemy pod uwagę zgłoszenie czytelników – mówi Marzena Mila z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. – Przeprowadzimy wizję lokalną w najbliższym tygodniu do dwóch. Sprawdzimy również czy znak przy Sienkiewicza faktycznie jest mylący.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto