Spójnia deklasuje

Paweł Majchrzak
Spójnia Stargard odniosła czwarte kolejne zwycięstwo na pierwszoligowych parkietach. Stargardzianie pewnie pokonali przed własną publicznością Polonię 2011 Warszawa 90:59.

Gospodarze od początku dyktowali warunki na parkiecie. Choć początkowo Polonia nie traciła dystansu do Spójni, z minuty na minutę przewaga gospodarzy była coraz bardziej widoczna i po 10 minutach gry stargardzianie prowadzili 24:15. W drugiej odsłonie przewaga Spójni stawała się coraz wyraźniejsza, co nieco rozluźniło podopiecznych Tadeusza Aleksandrowicza. Twarda obrona i skuteczna gra w ataku (dobre zawody rozgrywał Jerzy Koszuta, który zdobył 15 punktów w pierwszej połowie) zaowocowały prowadzeniem gospodarzy 47:26 do przerwy.

Po przerwie wyraźnie rozluźnieni stargardzianie pozwolili na więcej gościom w ataku, jednak przewaga Spójni nie podlegała dyskusji. Szczególne problemy pod koszem przyjezdnym sprawiał Rafał Kulikowski, dobre zmiany dawał Łukasz Ulchurski. Po trzeciej kwarcie gospodarze prowadzili już 73:47 i mecz był praktycznie rozstrzygnięty. W ostatniej odsłonie więcej czasu na parkiecie otrzymali zmiennicy. Spójnia pewnie pokonała Polonię 2011 90:59 odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu.

Spójnia Stargard - Polonia 2011 Warszawa 90:59 (24:15, 23:11, 26:21, 17:12)
Punkty dla Spójni: Koszuta 17 (3x3), Kulikowski 16 (8 zb.), Stokłosa 11(3x3, 5 as., 6 str.), Grudziński 11 (8 zb.), Ulchurski 10 (2),Parzych 7 (6 as.), Bodych 6 (7 zb.), Soczewski 4, Ważny 4, Grzegorzewski 4.

Najwięcej punktów dla Polonii 2011: Michalak 15 (4x3), Łańcucki 1 (1x3, 7 zb.)Pietras 11.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.