Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Problemy z pleśnią

Redakcja
Z problemem zgłosił się do nas mieszkaniec bloku przy ulicy Łukasińskiego. Skarży się na pleśń, która pokryła elewację kilkuletniego domu.

Według relacji pana Jerzego, pierwsze plamy pojawiły się trzy lata temu. Początkowo nie zwracał na nie uwagi.
– Ale z czasem ohydne zielone zacieki zaczęły się powiększać. Teraz sięgają trzeciego piętra – opowiada pan Jerzy. - To nie do pomyślenia, żeby w zaledwie sześcioletnim bloku pojawiały się zacieki.

Nasz Czytelnik wysłał pismo dotyczące zagrzybienia do Towarzystwa Budownictwa Społecznego, do którego należy blok. Urzędnicy zapewniali w odpowiedzi, że usterka zostanie usunięta do końca 2007 roku.
- Jak dotąd nic się nie zmieniło! – denerwuje się pan Jerzy. - Przecież pleśń może pojawić się w środku, a to już grozi utratą zdrowia!

Mieszkaniec bloku zwraca uwagę na fakt, że izolacja musiała zostać założona nieprawidłowo, skoro pod ocieplenie wdziera się woda i powoduje zagrzybienie.
- Ktoś zrobił fuszerkę i wziął za to pieniądze - dodaje nasz rozmówca. – Czy nie można tego naprawić? Na razie skończyło się na obiecankach. Poza tym, to nie jest chyba najlepszy widok, naprzeciw są koszary bałtyckie. Co obcokrajowcy pomyślą o nas?

O opinię w tej sprawie zwróciliśmy się do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
- Dopóki pleśń nie jest w zamkniętych pomieszczeniach nie ma wpływu na mieszkańców – wyjaśnia Renata Opiela, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- -Epidemiologicznej. – Mieszkańcy mogą jednak przypuszczać, że skoro izolacja została źle założona, pleśń może pojawić się w ich mieszkaniach. Właściciel budynku powinien zaradzić tej sytuacji i zlikwidować
nalot.

TBS potwierdza, że wpłynęły skargi dotyczące wyglądu budynku przy ul. Łukasińskiego. Według Towarzystwa Budownictwa Społecznego elewacja budynku nie jest zagrzybiona - to jedynie przebarwienie oraz  miejscowe występowanie glonów. Przyczyną jest wadliwe wykonanie zewnętrznych parapetów i moknięcie elewacji.
- Ponieważ poprawiono spadki parapetu i prawidłowo je wyprofilowano, problemu nie ma – mówi Andrzej Prugar z TBS. - Konieczne jest przywrócenie pierwotnego stanu estetycznego elewacji. Planujemy, skąd wziąć pieniądze i szukamy wykonawcy robót. Zlecenie nie będzie duże, a będzie wymagało pracy na wysokości. Przy obecnym rynku usług budowlanych nie da się zniknąć opóźnień. To było przyczyną opóźnień.

 

Marek Jaszczyński

Fot. Tomasz Łój 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto