Pogoń Szczecin Women gromi KKP Bydgoszcz 6:0 [zdjęcia]

Mariusz Harbatowicz
W 2. kolejce ekstraligi kobiet zawodniczki Pogoni zmierzyły się z bydgoszczankami.

Wynik jest imponujący, jednak, gdyby szczecinianki wykazały się lepszą skutecznością mogło skończyć się na wyniku dwu cyfrowym.

Od pierwszych minut podopieczne trenera Mariusza Misiury ruszyły do ataku. Już w drugiej minucie piłkarki Pogoni mogły wyjść na prowadzenie. Po dobrym rozrzuceniu akcji na skrzydło do Kasperskiej, która mocno podała w pole karne do Joli Śliwińskiej, którą jednak uprzedziły bydgoszczanki.

W 20 minucie Patrycja Balcerzak uderzyła mocno z 20 metrów jednak piłka minęła poprzeczkę bramki zawodniczek Bydgoszczy.

Po chwili rzut rożny wykonywała Kasia Barlewicz. Do dokładnego dośrodkowania wyskoczyła właśnie Balcerzak i to ona otworzyła wynik meczu na 1:0. Po niespełna 2 minutach kolejną świetną akcję przeprowadziły zawodniczki Misiury.

Balcerzak w środku pola zgubiła dwie pomocniczki KKP, podała prostopadłą piłkę do Kasperskiej, a ta mocne podanie wzdłuż bramki skierowała do Sinki, która dokładając nogę trafiła na pustą bramkę.

W 32 minucie szczęścia próbowała Kasperska. Jednak uderzenie wybroniła Granowska, która po chwili musiała wyciągać piłkę z siatki, kiedy po podaniu Suzi Sinki na pustą bramką piłkę skierowała Balcerzak.

Po starciu z zawodniczką z Bydgoszczy boisko opuścić musiała Balcerzak, którą zastąpiła Emilia Zdunek. W przerwie spotkania rozdane zostały jednorazowej karnety Fitness Uniwersum.

Druga połowa meczu zaczęła się dość spokojnie w wykonaniu granatowo-bordowych. Jednak po 15 minutach Womenki znów przypomniały sobie jak gra się w piłkę i ruszyły do ataku.

Na 4:0 piłkę do bramki skierowała wracająca po kontuzji Emilia Zdunek. W 67 minucie mocne uderzenie Joli Siwińskiej zatrzymało się na poprzeczce bramki. Do piłki ponownie dopadła Zdunek jednak jej strzał wylądował w rękawicach Granowskiej.

Piąta bramka dla Pogoni to trafienie samobójcze, które zaliczyła Pawłowska kierując piłkę obok bezradnej koleżanki z drużyny.

Ostatnią bramkę znów zdobyła Zdunek, która wykorzystała akcję sam na sam strzelając koło bramkarki gości i ustaliła wynik meczu na 6:0.

Na koniec meczu wybrano najlepszą zawodniczkę meczu, którą została właśnie Emilia Zdunek otrzymując za to statuetkę.

Pogoń: A. Piotrowska - Pałaszewska, Proposina, Kaźmierczak, Żyła (55 Piekarek), Barlewicz, Siwińska, Balcerzak, Kasperska (44 Zdunek), Z. Sinka (80 Levcenko), Barlage (68 Ładniak)

KKP Bydgoszcz: Granowska - Pawłowska, Pencherkiewicz, Daleszczyk, Arbuz (46 Krychowiak), Pancek (87 Wiśniewska), Sass, Sieradzka, Kutnik, Makowska (37 Krauze), Siekierska

Źródło: własne/women.pogonszczecin.info