Pogoń Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 4:1. Ostatni sparing, za tydzień Piast

Jakub Lisowski
Pogoń Szczecin wygrała w poniedziałek z drugoligową Kotwicą Kołobrzeg 4:1. Był to ostatni sparing Portowców przed rundą wiosenną.

Spotkanie rozgrywane na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Pomarańczowej rozpoczęło się niespodziewanie. Już w 3. minucie Kotwica Kołobrzeg objęła prowadzenie. Bramkę zdobył Piotr Giel. Stracona bramka mobilizująco podziałała na Portowców, którzy przejęli zdecydowanie inicjatywę.

Jeszcze w pierwszej połowie dwie bramki zdobył Łukasz Zwoliński. Szczególnie drugie trafienie było po ładnej akcji. Podawał Dawid Kort, a Zwoliński zablokował obrońcę na plecach i jak rasowy napastnik wykorzystał okazję.

W drugiej połowie Zwoliński zdobył jeszcze jedną bramkę, a wynik meczu ustalił Łukasz Zakrzewski.

W sparingu trener Moskal wystawił skład oparty na zawodnikach, którzy aspirują do gry w pierwszej jedenastce. Z piłkarzy, którzy mogą zagrać z Piastem kibice zobaczyli np. Sebastiana Rudola, Korta czy Zwolińskiego.

Przed Pogonią teraz tydzień treningów, a w następny poniedziałek (13 lutego) czeka ich mecz ligowy z Piastem Gliwice.

Pogoń Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 4:1 (2:1)
Bramki. Pogoń: Zwoliński (20., 40., 53.), Zakrzewski (81.). Kotwica: Giel (3.)
Pogoń: Kudła - Niepsuj (79. Pach), Rudol, Obst, Stefaniak (84. Kuzko), Jaroch (84. Bochnak), Piotrowski, Zieliński, Kort (70. Pawłowski), Kowalczyk (70. Paczuk), Zwoliński (70. Zakrzewski).

Magazyn sportowy: Rewelacyjny Lisek i Pogoń przed drugą rundą