Pogoń Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 2:1 (1:0) [wideo+foto]

Michi_Beck
Michi_Beck
Dwie bramki Marka Kowala dały Portowcom upragnione zwycięstwo i trzy punkty.

Po ostatniej porażce z Nielbą Wągrowiec 0:3 podopieczni Piotra Mandrysza potrzebowali zwycięstwa jak ryba wody. Zadanie nie było łatwe bowiem do Szczecina przyjechał trzeci zespół w ligowej tabeli - Kotwica Kołobrzeg.

Portowcy, których dopinguje już tylko garstka najwierniejszych fanów, zagrali od początku ambitnie i z pomysłem.

Wynik już w 5. minucie otworzył Marek Kowal. Portowcy byli w tym okresie zespołem lepszym.

Z upływem czasu gra się jednak wyrównała a goście groźnie kontrowali.

W drugiej części meczu tempo wyraźnie spadło. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Gdy wydawało się, że Portowcy spokojnie dowiozą zwycięstwo do końca meczu, niespodziewanie w 82. minucie padło wyrównanie.

**

Pogoń Szczecin - Kotwica Kołobrzeg

Jeszcze więcej zdjęć i dłuższy materiał filmowy

Po faulu Pawła Skrzypka na napastniku Kotwicy w polu karnym Portowców sędzia podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Rusinek i zrobiło się 1:1. Pogoń rzuciła się jeszcze raz do ataku.

Opłaciło się! Trzy minuty później, ponownie Marek Kowal wyprowadził Pogoń na prowadzenie, którego nasi zawodnicy nie oddali już do końca.

Pogoń wygrała zasłużenie i awansowała na 10. miejsce w tabeli. Do zachwytów jednak jeszcze daleko. Portowcy tracą bowiem do lidera tabeli Gawina Królewska Wola aż 12 punktów. I to właśnie Gawin będzie kolejnym rywalem Pogoni.

Mecz w Królewskiej Woli odbędzie się sobotę o godzinie 15.