Nieciecza - Pogoń 1:2. Kolejne wyjazdowe zwycięstwo Portowców

Kilku zmian w składzie po meczu z Górnikiem Polkowice dokonał Artur Płatek. Opłaciło się. Pogoń na wyjeździe pokonała Niecieczę 2:1.

Na prawej obronie dość nietypowo zagrał Błażej Radler, na lewej z kolei Przemysław Pietruszka. Swoje szanse od początku spotkania dostali także Mikołaj Lebedyński oraz Robert Kolendowicz. I to właśnie ta dwójka była bohaterami niedzielnego pojedynku w Niecieczy.

Już w piątej minucie Pogoń objęła prowadzenie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Takafumiego Akahshiego piłka trafiła do Krzysztofa Hrymowicza, a ten zagrał wzdłuż bramki. Formalności dopełnił Lebedyński. Portowcy dalej napierali na bramkę gospodarzy. Strzelali m.in. Maksymilian Rogalski oraz Akahoshi z rzutu wolnego, jednak prowadzenia nie udało się podwyższyć. Do ataków zerwali się gospodarze. Łukasz Szczoczarz był bliski przelobowania Bartosza Fabiniaka z około 25 metrów, jednak do szczęścia zawodnikowi z Niecieczy trochę zabrakło. Udało się to z kolei jego koledze z drużyny, Janowi Ciosowi. Obrońca Termaliki zdobył gola z podania Dariusza Pawlusińskiego. Bramkarz Pogoni nawet nie interweniował.

W 55 minucie Pogoń wyszła po raz drugi na prowadzenie. Tym razem do siatki gospodarzy trafił Kolendowicz po idealnym zagraniu Rogalskiego. Termalika ponownie zmuszona była odrabiać straty. Swoich sił próbowali Pawlusiński (strzał w boczną siatkę) oraz Arkadiusz Mysona. Były zawodnik Pogoni uderzył jednak niecelnie.

Portowcy mogli podwyższyć prowadzenie. W 83 minucie po wybiciu piłki przez Adriana Łuszkiewicza i zagraniu Marcina Klatta Przemysława Pietruszka trafił w słupek. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło.

Odra już nie gra

Odra Wodzisław nie rozegra dwóch ostatnich spotkań ligowych. Poinformował o tym na konferencji po meczu z Flotą trener wodzisławian, Jarosław Skrobacz. A zatem zaplanowany na nabliższy weekend mecz Pogoni w Szczecinie z Odrą nie odbędzie się. Portowcy dostaną trzy punkty przy zielonym stoliku.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Pogoń Szczecin 1:2 (1:1)
Bramki: Cios (32) - Lebedyński (5), Kolendowicz (55).

Nieciecza: Budka - Mysona, Cios, Piszczek (72 Prokop), Kowalski, Pawlusiński, Lipecki, Rybski, Szałęga (55 Kubowicz), Cichos, Szczoczarz (60 Trafarski).

Pogoń: Fabiniak - Radler (62 Łuszkiewicz), Hrymowicz, Dymkowski, Pietruszka - Rogalski, Ława, Akahoshi, Kolendowicz (81 Matuszczyk) - Frączczak, Lebedyński (59 Klatt).