Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 2:0. Porażka i spadek na 5. miejsce w tabeli [zdjęcia]

Maurycy Brzykcy
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 2:0
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 2:0 Przemyslaw Swiderski/Polska Press/Dziennik Bałtycki
Pogoń Szczecin przegrała z Lechią Gdańsk 0:2. Od trzech lat Portowcy nie wygrali w grupie mistrzowskiej.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)

Bramki: Krasic (9), Wojtkowiak (65).

Lechia: Milinković-Savić - Maloca, Wojtkowiak, Wawrzyniak, Peszko, Mila (68 Haraslin), Krasic (76 Łukasik), Kovacevic, Chrapek (59 Stolarski), Paixao, Kuświk.

Pogoń: Kudła - Rudol, Fojut (46 Zwoliński), Czerwiński, Nunes - Frączczak, J. Piotrowski (67 Listkowski), R. Murawski, Gyurcso, Akahoshi - Dwaliszwili (69 Kort).

Żółte kartki: Maloca - Zwoliński.

Widzów: 10 181.

Trener Czesław Michniewicz wrócił do podstawowej pary stoperów (Fojut - Czerwiński), ale nie mieli oni łatwego życia w Gdańsku. Widać, że Lechia w ostatnich tygodniach złapała wiatr w żagle i czuła się na połowie Pogoni bardzo swobodnie. Gospodarze już w 9. minucie wyszli na prowadzenie. Przewrotka Paixao zamieniła się w asystę, z której skorzystał Krasić.

Pogoń ponownie w pierwszej połowie grała niedokładnie, a rywale nie mieli wielkich problemów z zatrzymaniem akcji gości. Strzałów próbował Dwaliszwili, ale do przerwy prowadziła Lechia.

Druga połowa miała należeć do Pogoni, na boisku pojawił się Zwoliński, a później Listkowski i Kort. Okazji klarownych dalej jednak brakowało. W 66. minucie było już 2:0. Wojtkowiak strzelił do bramki Kudły głową po centrze z rzutu rożnego. Portowcy starali się, ale są w wyraźnym dołku. Blisko gola kontaktowego był Murawski, ale tym razem kapitan nie trafił do siatki.

W sobotę do Szczecina przyjeżdża Lech Poznań. Początek meczu o godz. 20.30.

Pogoń spadła na 5. miejsce w tabeli.

Wtorkowe wyniki: Lech Poznań - Piast Gliwice 2:2 (2:0), Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0 (1:0), Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:0.

Następna kolejka, sobota, godz. 20.30: Pogoń - Lech.