Kryzys AZS-u Radex

Paweł Majchrzak/Archiwum
Koszykarze AZS-u Radex Szczecin przegrali nieoczekiwanie z jedną z najsłabszych ekip w I lidze - Astorią Bydgoszcz 88:101.

W pierwszej kwarcie kibice zgromadzeni na trybunach w SDS-ie oglądali zaciętą walkę kosz za kosz. Gospodarze nie mogli zatrzymać Astorii w ataku, sami jednak grali skutecznie i po 10 minutach prowadzili 26:25.

W drugiej części meczu AZS powiększał przewagę,która na dwie minuty przed przerwą wynosiła osiem punktów. Goście zdołali odrobić część strat i na przerwę podopieczni Zbigniewa Majcherka prowadzili 48:25.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie - Akademicy utrzymywali kilku punktowe prowadzenie i wydawało się, że kontrolują przebieg spotkania. Niestety w czwartej kwarcie coś w grze gospodarzy się zacięło, a koszykarze zupełni pogubili. Sytuację wykorzystali koszykarze Astorii, którzy szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie powiększają je z minuty na minutę. AZS Radex uległ przed własną publicznością Astorii Bydgoszcz 88:101. Była to czwarta z rzędu porażka Akademików.

AZS Radex Szczecin - Astoria Bydgoszcz 88:101 (26:25, 22:20, 26:25, 14:31)

Najwięcej punktów dla AZS-u zdobyli: Łukasz Pacocha 27 (2x3) i Marcin Zarzeczny 14 (2).