Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Hala widowiskowo-sportowa: 16 chętnych do budowy

Magda_Ratajczak
Magda_Ratajczak
Tyle firm zgłosiło się do przetargu ogłoszonego przez miasto. Spośród nich, zostanie wybranych 7 najlepszych ofert. O ostatecznym wyniku zadecyduje zaproponowana cena.

Wybór kandydatów dokonany będzie na podstawie ściśle określonych kryteriów.

- Postawione przez miasto warunki dotyczą tego, czy firma ma możliwości techniczne wykonania budowy hali widowiskowo-sportowej oraz sytuacji ekonomicznej i finansowej firmy. W tym przypadku sprawdzone zostanie, czy ubiegający się o zamówienie posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie niższej niż 25 mln zł – informuje Piotr Landowski z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Jednak nie są to jedyne warunki.

- Oprócz tego firmy ubiegające się o zamówienie powinny się wykazać doświadczeniem w realizacji zadań zbliżonych charakterem do szczecińskiej hali widowiskowo-sportowej. Na swym koncie powinny mieć: wybudowanie jednego obiektu kubaturowego (np.: hali sportowej, hali widowiskowej, widowiskowo- sportowej, stadionu, amfiteatru, obiektu handlowego, parkingu wielopoziomowego, dworca, hali fabrycznej, pływalni krytej itp.) o kubaturze minimum 50 000 m sześciennych oraz wykonanie i montaż konstrukcji stalowej jednego przekrycia o rozpiętości minimum 50 m bez podpór pośrednich), opartego na obwodzie budynku – z wyłączeniem obiektów mostowych – wylicza Piotr Landowski.

Po ocenie wniosków nastąpi wybór wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w kolejnym etapie przetargu. Wtedy firmy złożą ofertę ostateczną. O wyborze wykonawcy zadecyduje najkorzystniejsza cena wykonania hali.

Na jej budowę zwycięzca będzie mieć maksymalnie 3 lata.

Hala będzie składać się trzech budynków. W głównym (A) znają się wielofunkcyjne boisko, trybuny dla widzów, zaplecze socjalno – sanitarne dla sportowców. W zależności od organizowanej imprezy hala pomieści do 7,3 tys. osób (5,3 tys. na trybunach 2 tys. na płycie boiska). Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie ok. 19,0 tys m².

Mniejszy budynek (B), przeznaczony będzie do obsługi kompleksu. Znajdą się tu kasy, zaplecze socjalno – biurowe, sale konferencyjne, restauracja. Najważniejszymi elementami części C będą sala treningowa, siłownie, sala fitness, sale konferencyjne, zaplecze dla mediów. Na terenie kompleksu hali zlokalizowane zostaną będą dodatkowe obiekty sportowe oraz urządzone tereny zielone przeznaczone do wypoczynku.

Przypomnijmy, że hala przy ul. Szafera znalazła się wieloletnim programie rozwoju inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu do roku 2012 i uzyskała status strategicznej. To oznacza, że na budowę hali pieniądze da także Ministerstwo Sportu i Turystyki, więc miasto wyda mniej niż planowało.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto