Grad bramek w Szczecinie, Pogoń pokonała Wartę

Paweł Majchrzak
Aż siedem goli zobaczyli kibice na stadionie im. Floriana Krygiera. W spotkaniu Pogoni z Wartą Poznań górą "Portowcy", którzy wygrali 4:3.

Mecz zaczął się fatalnie dla gospodarzy - już w 11. minucie bramkę dla Warty zdobył Zbigniew Zakrzewski. "Portowcy" szybko zabrali się za odrabianie strat., zaledwie sześć minut po golu Zakrzewskiego stan meczu wyrównał Moskalewicz. Piłkarze Pogoni jeszcze dwukrotnie przed przerwą cieszyli się ze zdobytej bramki - najpierw gola samobójczego zdobył Rafał Kosznik (23.), a tuż przed przerwą wynik podwyższył Bartosz Ława (44.).

W drugiej połowie gospodarzom nie brakowało dogodnych sytuacji bramkowych, ale wykorzystali zaledwie jedną z nich - w 55. minucie bramkę na 4:1 zdobył Marcin Nowak. Warta walczyła do końca i niewiele brakowało a ze Szczecina wywiozła by remis! Po bramkach Pawła Iwanickiego (59.) i Zbigniewa Zakrzewskiego na pięć minut przed końcowym gwizdkiem Warta przegrywała już tylko 3:4, na wyrównanie zabrakło już jednak czasu.

Pogoń Szczecin pokonała Wartę Poznań 4:3 (3:1)