GKS Tychy - Pogoń Szczecin 2:1 (0:0)

GJ
GJ
Portowcy przegrali w Tychach z GKS-em 2:1. Pierwszą bramkę z rzutu karnego w 46 min. zdobył Marcin Ziaja. Drugą w 88 min. Łukasz Wesecki. Dla Pogoni trafił Ropiejko w 92.

Bramki:
1:0
Ziaja (46 - karny)

2:0Wesecki (88)

2:1 Ropiejko

Pogoń Szczecin: Damian Wójcik - Mariusz Szyszka, Andrzej Tychowski, Paweł Skrzypek, Mateusz Świniarek - Ferdinand Chifon, Marcin Woźniak, Tomasz Parzy, Filip Kosakowski - Marek Kowal, Marcin Jankowski.

GKS Tychy rozpocznie w składzie: Marcin Suchański - Krzysztof Kozłowski, Mariusz Masternak, Łukasz Kopczyk, Jarosław Zadylak - Mirosław Wania, Tomasz Matysek, Marcin Ziaja, Tomasz Kasprzyk - Krzysztof Bizacki, Mateusz Wróbel.

Widzów: 3.000

Relacja LIVE

**93' Koniec meczu. Portowcy po dobrej grze niestety nie przywiozą z Tychów nawet jednego punktu. Po raz kolejny to podopieczni Mariusza Kurasa dyktowali warunki na boisku, ale nie przełożyło się to na wynik. Kolejna okazja na poprawienie dorobku punktowego już za tydzień. Przeciwnikiem Pogoni będzie zespół Miedzi Legnica. 91'**GOL!! Portowcy zdobywają honorową bramkę. W zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła pod nogi Macieja Ropiejki, który z kilku metrów wpakował ją do bramki. 2:1, ale to chyba już za późno na odrabianie strat.
90' Za faul na zawodniku Pogoni Marcin Ziaja obejrzał żółtą kartkę. Sędzia przedłuża to spotkanie o 3 minuty.
88' GOL. Na indywidualną akcję zdecydował się Łukasz Wesecki, wpadł w pole karne, posłał piłkę w długi róg i Pogoń przegrywa 2:0.
85' Zmiana również w Pogoni. Za Tomasza Parzego pojawia się Daniel Wólkiewicz.
83' Zmiana w GKS-ie. Za Wróbla na boisku pojawia się Kuzak.
83' Bramka gospodarzy stoi dzisiaj jak zaczarowana. Po strzale Marka Kowala piłka trafia w słupek.
77' Zmiana w Pogoni. Boisko opuszcza Marcin Jankowski, a w jego miejsce pojawia się Maciej Ropiejko. Miejmy nadzieje, że napastnik Pogoni zdoła przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.
76' Świetna okazja dla Pogoni. Tomasz Rydzak zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego, jednak piłka trafiła w słupek i wyszła poza boisko. Znów brakowało centymetrów!
70' Kolejna zmiana w zespole GKS-u. Boisko opuszcza Kozłowski, w jego miejsce wchodzi Maciej Mańka.
67' Strzał Ferdinanda Chi - Fona z linii pola karnego, ale wprost w ręcę Suchańskiego.
64' Zmiana również w drużynie gospodarzy. Za Bizackiego na boisku melduje się Wesecki.
61' Pogoń cały czas dąży do wyrównania, ale nie przynosi to spodziewanych efektów. Trener Kuras próbuje zmienić obraz gry zdejmując z boiska Kosakowskiego, a wprowadzając na nie Tomasza Rydzaka.
52' Marek Kowal mija dwóch obrońców, próbuje oddać strzał na bramkę, jednak kąt był zbyt ostry i piłka wyszła poza boisko.
51' To powinno być 1:1! Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne gospodarzy, bramkarz mija się z piłką, Filip Kosakowski ma przed sobą praktycznie pustą bramkę, ale zanim oddał strzał, bramkarz zdołał wrócić do bramki i cudem wybił piłkę na rzut rożny.

47' Portowcy rzucili się do odrabiania strat. Marcin Jankowski faulowany przez Masternaka na 20 metrze. Sam poszkodowany wykonuje rzut wolny, ale trafia w mur. Za faul Masternak obejrzał żółty kartonik.

46' GOL. Rzut karny dla drużyny GKS-u Tychy. Do piłki podchodzi Ziaja i... Pogoń przegrywa 1:0.**

46' Początek drugiej części spotkania.

45 +1' Koniec pierwszej połowy. Choć Pogoń miała w tej części gry olbrzymią przewagę, to jednak nie potrafiła tego udokumentować strzeleniem bramki. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie Marcin Suchański będzie wyciągał piłkę z siatki.
45' Sędzia doliczył jedną minutę do regulaminowego czasu gry.
40' Gra stała się bardziej wyrównana. Piłkarze Pogoni spuścili trochę z tonu, mecz toczy się głównie w środkowej części boiska.
32' Kapitalna okazja dla Pogoni! Marcin Jankowski zdecydował się na indywidualny rajd, minął jednego obrońcę, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, huknął jak z armaty, ale niestety piłka trafiła w poprzeczkę.
30' Po świetnym początku, teraz tempo meczu trochę spadło.
20'
Początek meczu wyraźnie na korzyść Pogoni. Gospodarze nie mają na razie nic do powiedzenia.
19' Strzałem z dystansu popisał się Filip Kosakowski, jednak piłka ponownie tylko musnęła poprzeczkę.
16' Rzut rożny wykonują Portowcy. Dośrodkowuje Tomasz Parzy wprost na głowę Woźniaka, który posyła piłkę minimalnie nad poprzeczką. Najlepsza okazja Pogoni na objęcie prowadzenia.
16' Okres świetnej gry Pogoni. Ataków prawym i lewym skrzydłem próbowali Świniarek i Woźniak, ale obrońcy nie dali się ograć.
13' Znów w natarciu Portowcy. Akcja Filipa Kosakowskiego, dośrodkowanie w pole karne wprost do Ferdinanda Chi-Fona, ten wykłada piłkę Parzemu na dwudziesty metr, ale doświadczony pomocnik Pogoni posyła piłkę minimalnie nad poprzeczką.
10' Zamieszanie w polu karnym Pogoni, obrońcy starają się wybić piłkę, ale robią to na tyle nieskutecznie, że ta ląduje wprost pod nogami Mirosława Wani, jednak jego strzał mija bramkę.
8' Pierwsza groźna akcja w wykonaniu Portowców. Dośrodkowanie Marcina Jankowskiego z lewej strony w pole karne gospodarzy, ale piłka przeleciała minimalnie nad głową Mateusza Świniarka. A było tak blisko...!
1' Pierwszy gwizdek sędziego. Rozpoczęli Portowcy.

Relacja: pogonszczecin.info