Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Basen olimpijski w Szczecinie: Brud i bałagan

Robert Duchowski
Robert Duchowski
Basen olimpijski w Szczecinie
Basen olimpijski w Szczecinie Andrzej Szkocki
- Basen olimpijski w Szczecinie wygląda jak bajorko - informuje Czytelnik. – To przez kłopoty kadrowe – tłumaczy zarządca.

– Jestem zażenowany stanem nowej pływalni Floating Arena. Dno jest koloru zielonego, a woda i jej zapach przypominają oczko wodne – zaalarmował pan Marcin Łogin, nasz Czytelnik.

Na wybudowanie basenu olimpijskiego w Szczecinie wszyscy czekaliśmy z ogromną niecierpliwością. Obiekt robi wrażenie i przyciąga coraz więcej osób. Nie wszyscy, którzy korzystają z pływalni są jednak do końca zadowoleni. Zgłosił się do nas Marcin Łogin, który jest zaniepokojony bieżącym utrzymaniem tego miejsca.

– Dno basenu jest koloru zielonego, a woda i jej zapach przypomina ogrodowe oczko wodne – denerwuje się Czytelnik. - Nasz nowoczesny obiekt niszczeje i pokryty jest warstwą brudu i bałaganu. Toalety są bardzo brudne – śmierdzące, podłogi zmieniły swój kolor na szary natomiast dziwi mnie fakt, że widać tam służby, które tylko wyglądają na porządkowe. Piszę do Państwa z myślą, że ktoś zajmie się faktem tego bałaganu i nieładu, bo pomijając sprawę higieny i panującego tam brudu przecież Szczecin ma w grudniu gościć czołówkę pływaków, oraz mnóstwo kibiców. Pytanie, w jaki sposób obiekt podoła wyzwaniom tak prestiżowej imprezy skoro nie potrafią zorganizować obiektu dla potrzeb lokalnych? Nigdy jeszcze w swojej karierze pływackiej nie spotkałem się z zielonym dnem pływalni, która jest czynna.

Zobacz też: Nowy basen i problem z szafkami (film)

**Sprawdziliśmy, czy obiekt wygląda tak, jak przedstawił to nasz Czytelnik. W momencie, gdy odwiedziliśmy basen rzeczywiście różnił się wyglądem od tego, jak na początku. Woda nie była już tak przejrzysta. Zapytaliśmy  racowników z Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji, jaki jest sposób czyszczenia wizytówki Szczecina.

– Ostatnio, w okresie zwiększonej zachorowalności borykaliśmy się z kłopotami kadrowymi. Teraz obsługa pracuje już w pełnym składzie – przyznała Dorota Sierkowska, zastępca dyrektora MOSRiR ds. kompleksu sportowego SDS. –  Mikroelementy dające efekt osadu tworzącego się na dnie niecki to efekt uboczny uzdatniania chemicznego wody (wytrącanie się żelaza i magnezu), ale również mikroelementy z naskórka ludzi. W związku ze zwiększoną częstotliwością użytkowania basenu zwiększyliśmy częstotliwość czyszczenia dna niecki. Będziemy stale monitorować jej stan i w razie konieczności będzie ona oczyszczana częściej.

Poznaliśmy również szczegóły oczyszczania basenu. Woda krąży w obiegu zamkniętym, na bieżąco jest filtrowana i uzdatniana. Naturalne jej ubytki na bieżąco są uzupełniane.

– Technologia przewiduje całkowitą wymianę wody raz na 12 miesięcy – podsumowuje Sierkowska. – Cały obiekt sprzątany jest na bieżąco w ciągu dnia przez obsługę obiektu, w godzinach nocnych, po zamknięciu kompleksowe sprzątanie i mycie zabezpiecza firma zewnętrzna.

[email protected]



Moje Miasto Szczecin www.mmszczecin.pl on Facebook

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto