Adam Gyurcso strzelił gola dla reprezentacji Węgier

(paz)
Skrzydłowy Portowców trafił w 10.minucie po podaniu Nemanji Nikolicia, napastnika Legii Warszawa, swojego przyjaciela, z którym razem występował w Videotonie Székesfehérvár.

Wynik meczu w Rydze na 2:0 ustalił Adam Szalai w 77. minucie. Po trzech kolejkach Węgrzy są na trzecim miejscu w grupie B eliminacji do Mundialu w Rosji.

Wedle wyliczeń Piotra Oknińskiego z portalu DumaPomorza.pl to pierwszy gol obcokrajowca występującego w Pogoni w barwach swojej reprezentacji. Po raz ostatni piłkarz powołany z Pogoni do kadry trafił do bramki w meczu międzypaństwowym w 1995 roku. Obrońca Waldemar Jaskulski zdobył gola dla Polski w meczu przeciwko Litwie.

Gyurcso w tym sezonie jest w wysokiej formie, należy do czołowych zawodników Pogoni. Ma już pięć asyst, w każdym meczu jest aktywny. Do Szczecina trafił zimą, ale jego pierwsze miesiące w nowym klubie nie były najlepsze. U trenera Czesława Michniewicza miał więcej zadań w defensywie, z którymi sobie nie radził.

- Obecnie bardzo dużo daje zespołowi. W poprzednim sezonie był wyraźnie przyblokowany przez ówczesny sposób gry Pogoni - uważa Maciej Murawski, ekspert NC+.

Już w piątek mecz Portowców u siebie z Legią Warszawa (godz. 20.30).