Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zanieczyszczona woda w cieku na ul. Pomorskiej. "Przerażające"

Anna Folkman
Anna Folkman
- Wciąż jesteśmy wręcz bombardowani nowymi doniesieniami o zanieczyszczeniach - od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy przerażające zdjęcia, ktoś zanieczyścił ciek wodny (częściowo idący pod ziemią) jakąś substancją, która wygląda jak krew - informują członkowie Klubu Kniejołaza. Sprawą już zajął się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

- Zanieczyszczenie jest ogromne, ponieważ przebarwieniu uległ cały strumień - czytamy dalej w poście Klubu Kniejołaza. - Problemem jest to, że wody w tym cieku nikt nie oczyści, będzie musiała sobie z tym poradzić przyroda a jak wiemy, mamy susze i będzie to dla niej problem (brak rozcieńczenia składników, rozwój mikroorganizmów beztlenowych) - jeśli jest to sztuczny barwnik, to na pewno jeszcze go zobaczymy na powierzchni.

ZOBACZ TEŻ:

Okazuje się, że na miejsce została wezwana policja i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie, zostały pobrane próbki.

Zgłoszenie o zanieczyszczeniu cieku Niedźwiedzianka przy ul. Pomorskiej w Szczecinie substancją koloru czerwonego o silnym zapachu padliny, wpłynęło 25 czerwca w godzinach popołudniowych.

Około godziny 16 inspektor WIOŚ w Szczecinie dokonał oględzin cieku, została pobrana i przekazana do Centralnego Laboratorium Badawczego Oddział w Szczecinie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska próbka wody.

ZOBACZ TEŻ:

Z informacji otrzymanych od pracownika Spółki Animex wynika, że w godzinach popołudniowych nastąpiła awaria systemu kanalizacji zlokalizowanej w Zakładzie Animex w Szczecinie. Awaria ta polegała na braku drożności kanalizacji przemysłowej, co spowodowało przebicie się ścieków przemysłowych do kanalizacji deszczowej. 26 czerwca rozpoczęto kontrolę interwencyjną w zakładzie Animex Foods Spółka z o.o. S.K. Oddział w Szczecinie.

ZOBACZ TEŻ:

Dorosły człowiek powinien pić około 1,5 – 3,5 litrów wody dziennie. Wraz ze wzrostem aktywności ruchowej oraz temperatury otoczenia należy zwiększać jej spożycie. Najtańszym rozwiązaniem jest picie jej wprost z kranu. 

Dlatego sprawdzamy skąd pochodzi woda płynąca w naszych kranach. 

Czytaj więcej >>>

Polecamy również: Dlaczego woda jest tak ważna?! Oto siedem najważniejszych powodów [WIDEO]

Skąd pochodzi "kranówka" w Szczecinie? Sprawdziliśmy [ZDJĘCIA]

ZOBACZ TAKŻE: Kulisy zdrowia: Lodowate kąpiele. Dlaczego warto morsować?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto