Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wypadki w Szczecinie i regionie. Tu nie jest bezpiecznie

Marek Jaszczyński [email protected]
Obok przejścia dla pieszych przez ulicę Ku Słońcu zamontowano dodatkowe, odblaskowe oznakowanie pionowe. To miejsce, gdzie 1 lutego doszło do śmiertelnego potrącenia. Zginął 61-letni mężczyzna. Rada Osiedla Gumieńce zabiega o montaż  dwóch  fotoradarów na tym fragmencie krajowej „10”.
Obok przejścia dla pieszych przez ulicę Ku Słońcu zamontowano dodatkowe, odblaskowe oznakowanie pionowe. To miejsce, gdzie 1 lutego doszło do śmiertelnego potrącenia. Zginął 61-letni mężczyzna. Rada Osiedla Gumieńce zabiega o montaż dwóch fotoradarów na tym fragmencie krajowej „10”. Sebastian Wołosz
Dwa śmiertelne wypadki z udziałem pieszych w ciągu kilku dni. Według policyjnych statystyk nie są to najbardziej niebezpieczne miejsca.

W tym roku w Szczecinie zginęło już czterech pieszych. Przypomnijmy, że 1 lutego doszło do na ulicy Ku Słońcu, w rejonie ulicy Kwiatowej zginął 61-letni mężczyzna. 3 lutego doszło do kolejnej śmierci pieszego. Wypadek miał miejsce na ul. 26 Kwietnia przy wjeździe w osiedlową uliczkę, obok przystanku. Jednak według policji na wspomnianych ulicach - statystycznie - groźniej jest w innych miejscach.

Na ulicy Ku Słońcu zdecydowanie bardziej niebezpieczne jest przejście dla pieszych w pobliżu ulicy Źródlanej.

Czytaj więcej:

- Tam gdzie zamontowano wyspy i zwężono pasy na jezdni, trzeba zwolnić, żeby przejechać bezpiecznie - mówi młodszy inspektor Grzegorz Sudakow, szef wojewódzkiej drogówki. - Dobrze, że nie doszło do zwężenia jednego pasa.

Ale w miejscu, gdzie doszło do wypadku, czyli obok salonu meblowego już pojawiły się biało-niebieskie tablice ostrzegające o skrajni.

Zobacz:

Przypomnijmy, że stowarzyszenie „Lepszy Szczecin” złożyło do magistratu konkretne propozycje poprawy bezpieczeństwa na ulicy Ku Słońcu. Proponuje zamontowanie tarki poprzecznej - podobnie jak na ul. Mieszka I, doświetlenie wertykalne przejść dla pieszych oraz zastosowanie elementów świetlnych i odblaskowych takich jak otuliny słupów znaków przejść dla pieszych, migające obramowania znaków czy tzw. Kocie oczka umieszczone poprzecznie na jezdni tuż przed zebrą. Docelowo, przy zmianie układu szyn tramwajowych w związku z planowanym przedłużeniem trasy do granic miasta, winno dążyć się do stworzenia w tym miejscu skrzyżowania o ruchu okrężnym.

W przypadku ulicy 26 Kwietnia, więcej potrąceń odnotowano na skrzyżowaniu z ulicą Zielonogórską, czyli w rejonie Szkoły Podstawowej nr 51.

Na listę niebezpiecznych miejsc dla pieszego w Szczecinie wpisują się następujące miejsca: aleja Wyzwolenia, plac Żołnierza Polskiego, Rondo Ułanów Podolskich, place w ścisłym centrum, a także ulica Mieszka I i ul. Mickiewicza, na odcinku od Karłowicza po Brzozowskiego.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto