Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu sieradzkiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu sieradzkiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu sieradzkiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CHRABELSKI Jakub Jan: pozycja 1 : 2,9% (4 557 głosów)
- MATYSIAK Rafał Stefan: pozycja 2 : 2,9% (4 557 głosów)
- GOTKOWICZ Kazimiera Marianna: pozycja 3 : 2,9% (4 557 głosów)
- WARDĘGA Grzegorz: pozycja 4 : 2,9% (4 557 głosów)
- PRZYBYŁEK Jacek Bogdan: pozycja 5 : 2,9% (4 557 głosów)
- WIDERSKA Ewa: pozycja 6 : 2,9% (4 557 głosów)
- MĄCZKA Ryszard Krystian: pozycja 7 : 2,9% (4 557 głosów)
- WASILUK Krystyna Małgorzata: pozycja 8 : 2,9% (4 557 głosów)
- JACKOWSKA Ilona Ewa: pozycja 9 : 2,9% (4 557 głosów)
- TOMCZYK Małgorzata Ewa: pozycja 10 : 2,9% (4 557 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BĄDZIOR Mariusz Grzegorz: pozycja 1 : 3,13% (4 914 głosów)
- BANASIAK Andrzej: pozycja 2 : 3,13% (4 914 głosów)
- JURKOWSKA Małgorzata: pozycja 3 : 3,13% (4 914 głosów)
- OLEJNIK Magdalena Anna: pozycja 4 : 3,13% (4 914 głosów)
- KIEŁBASA Zdzisław Stanisław: pozycja 5 : 3,13% (4 914 głosów)
- KLUBA Michał Andrzej: pozycja 6 : 3,13% (4 914 głosów)
- GRZELAK Dawid Stanisław: pozycja 7 : 3,13% (4 914 głosów)
- TERKA Jolanta Maria: pozycja 8 : 3,13% (4 914 głosów)
- WOJTYSIAK Katarzyna Janina: pozycja 9 : 3,13% (4 914 głosów)
- WAWRZYNIAK Przemysław Daniel: pozycja 10 : 3,13% (4 914 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZE JUTRO:
- UTECHT Waldemar Arkadiusz: pozycja 1 : 0,46% (725 głosów)
- PERTKIEWICZ Zbigniew Krzysztof: pozycja 2 : 0,46% (725 głosów)
- DREWNIAK-SAŁATA Beata Teresa: pozycja 3 : 0,46% (725 głosów)
- WŁODARCZYK-KUBACKA Aleksandra Maria: pozycja 4 : 0,46% (725 głosów)
- MUSZYŃSKI Michał Wojciech: pozycja 5 : 0,46% (725 głosów)
- WITCZAK-MARCZAK Katarzyna Aleksandra: pozycja 6 : 0,46% (725 głosów)
- ANDRYCH Wiktoria Monika: pozycja 7 : 0,46% (725 głosów)
- KRYSTKIEWICZ Bartłomiej: pozycja 8 : 0,46% (725 głosów)
- PAWLAK Klaudia Weronika: pozycja 9 : 0,46% (725 głosów)
- SUCHERSKI Dariusz Wojciech: pozycja 10 : 0,46% (725 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SIERADZKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- ROMEK Piotr: pozycja 1 : 1,18% (1 848 głosów)
- SERWETA Przemysław Piotr: pozycja 2 : 1,18% (1 848 głosów)
- NOWAK Iwona: pozycja 3 : 1,18% (1 848 głosów)
- WAJGELT Beata Barbara: pozycja 4 : 1,18% (1 848 głosów)
- GLAPIŃSKI Marek Arkadiusz: pozycja 5 : 1,18% (1 848 głosów)
- PODSIADŁY Arkadiusz: pozycja 6 : 1,18% (1 848 głosów)
- MARCINIAK Magdalena: pozycja 7 : 1,18% (1 848 głosów)
- DELIDA Grzegorz: pozycja 8 : 1,18% (1 848 głosów)
KOMITET WYBORCZY ZIEMIA SIERADZKA:
- WILCZYŃSKI Konrad Marek: pozycja 1 : 2,56% (4 013 głosów)
- GÓRAJ Arkadiusz Piotr: pozycja 2 : 2,56% (4 013 głosów)
- PIEKAREK Karolina Anna: pozycja 3 : 2,56% (4 013 głosów)
- SIKORA Anna Iwona: pozycja 4 : 2,56% (4 013 głosów)
- WALCZAK Beata: pozycja 5 : 2,56% (4 013 głosów)
- CZYŻAK Arkadiusz: pozycja 6 : 2,56% (4 013 głosów)
- KĘPKA Mirosław Arkadiusz: pozycja 7 : 2,56% (4 013 głosów)
- SIKORSKI Bogdan Andrzej: pozycja 8 : 2,56% (4 013 głosów)
- MUSIALSKA Marta: pozycja 9 : 2,56% (4 013 głosów)
- PIPIA Grzegorz: pozycja 10 : 2,56% (4 013 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu sieradzkiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOŁOSZCZYK Olga Anna: pozycja 1 : 8,27% (2 591 głosów)
- ŁABĘCKA Dorota Sabina: pozycja 2 : 8,27% (2 591 głosów)
- OWCZAREK Magdalena: pozycja 3 : 8,27% (2 591 głosów)
- DOMINIAK Józef Lucjan: pozycja 4 : 8,27% (2 591 głosów)
- TORUŃSKI Jan: pozycja 5 : 8,27% (2 591 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOŁODZIEJCZYK Jan: pozycja 1 : 7,61% (2 383 głosów)
- SOBCZYK Tomasz Paweł: pozycja 2 : 7,61% (2 383 głosów)
- BITNER Dorota Joanna: pozycja 3 : 7,61% (2 383 głosów)
- ZAKĘS Magdalena Kinga: pozycja 4 : 7,61% (2 383 głosów)
- STĘPIŃSKI Krzysztof Władysław: pozycja 5 : 7,61% (2 383 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZE JUTRO:
- BOROWIAK Mariusz Paweł: pozycja 1 : 0,86% (270 głosów)
- DREWNIAK Elżbieta Barbara: pozycja 2 : 0,86% (270 głosów)
- KUREK Przemysław: pozycja 3 : 0,86% (270 głosów)
- WACHOWSKA Dominika Maria: pozycja 4 : 0,86% (270 głosów)
- SAŁATA Józef: pozycja 5 : 0,86% (270 głosów)
KOMITET WYBORCZY ZIEMIA SIERADZKA:
- ANDRZEJCZAK Arkadiusz: pozycja 1 : 3,26% (1 020 głosów)
- ROJANEK Małgorzata: pozycja 2 : 3,26% (1 020 głosów)
- TOKAREK Renata Barbara: pozycja 3 : 3,26% (1 020 głosów)
- WOŹNIAK-SMOLIŃSKA Agnieszka Teresa: pozycja 4 : 3,26% (1 020 głosów)
- GOŚCIMSKI Andrzej Zygmunt: pozycja 5 : 3,26% (1 020 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu sieradzkiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOWALSKA Sara Ewa: pozycja 1 : 6,11% (4 288 głosów)
- BRUŚ Sławomir Stanisław: pozycja 2 : 6,11% (4 288 głosów)
- JOACHIMIAK Daniel Paweł: pozycja 3 : 6,11% (4 288 głosów)
- KAMOLA Hubert: pozycja 4 : 6,11% (4 288 głosów)
- GAJ Kinga: pozycja 5 : 6,11% (4 288 głosów)
- JANIAK Joanna Bogusława: pozycja 6 : 6,11% (4 288 głosów)
- ŚNIEGULA Andrzej Henryk: pozycja 7 : 6,11% (4 288 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BALIŃSKI Tomasz Mikołaj: pozycja 1 : 5,05% (3 541 głosów)
- WZGARDA Michał: pozycja 2 : 5,05% (3 541 głosów)
- LEONIAK Jacek Józef: pozycja 3 : 5,05% (3 541 głosów)
- WITCZAK Sławomira: pozycja 4 : 5,05% (3 541 głosów)
- ZATON Liliana Maria: pozycja 5 : 5,05% (3 541 głosów)
- PRZEPIÓRSKA Elżbieta: pozycja 6 : 5,05% (3 541 głosów)
- ŻUBROWSKI Krzysztof Andrzej: pozycja 7 : 5,05% (3 541 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZE JUTRO:
- SAŁATA Radosław: pozycja 1 : 0,59% (416 głosów)
- CHOJECKI Mariusz Jacek: pozycja 2 : 0,59% (416 głosów)
- KAŁAS Anna: pozycja 3 : 0,59% (416 głosów)
- DOMAŃSKA Anna Marta: pozycja 4 : 0,59% (416 głosów)
- SZCZODROWSKI Hubert Piotr: pozycja 5 : 0,59% (416 głosów)
- UTECHT Martyna: pozycja 6 : 0,59% (416 głosów)
- WŁODARCZYK Katarzyna Krystyna: pozycja 7 : 0,59% (416 głosów)
KOMITET WYBORCZY ZIEMIA SIERADZKA:
- BARANOWSKI Wiktor Jan: pozycja 1 : 2,53% (1 776 głosów)
- WOŹNIAK Rafał: pozycja 2 : 2,53% (1 776 głosów)
- WOŹNIAK Maria Elżbieta: pozycja 3 : 2,53% (1 776 głosów)
- CZŁAPA Ewelina: pozycja 4 : 2,53% (1 776 głosów)
- DZIERAN Agnieszka Dorota: pozycja 5 : 2,53% (1 776 głosów)
- ŁUCZAK Beata: pozycja 6 : 2,53% (1 776 głosów)
- JANCZAK Sławomir Józef: pozycja 7 : 2,53% (1 776 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu sieradzkiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PALMA Daniel Łukasz: pozycja 1 : 8,32% (2 766 głosów)
- MUSIAŁ Artur: pozycja 2 : 8,32% (2 766 głosów)
- BARTOS Natalia Ewa: pozycja 3 : 8,32% (2 766 głosów)
- ZARĘBA Anna Teresa: pozycja 4 : 8,32% (2 766 głosów)
- STACHOWIAK Marek: pozycja 5 : 8,32% (2 766 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- HANKIEWICZ Jan: pozycja 1 : 4,66% (1 549 głosów)
- JANIAK Teresa: pozycja 2 : 4,66% (1 549 głosów)
- KOPCIUCH Józef Wojciech: pozycja 3 : 4,66% (1 549 głosów)
- KOŁODZIEJSKA Danuta: pozycja 4 : 4,66% (1 549 głosów)
- KRÓL Ireneusz Stanisław: pozycja 5 : 4,66% (1 549 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZE JUTRO:
- SOBIERAJ Andrzej: pozycja 1 : 0,99% (328 głosów)
- MAJEWSKA Ewelina: pozycja 2 : 0,99% (328 głosów)
- ANDRYCH Krzysztof Paweł: pozycja 3 : 0,99% (328 głosów)
- OZEG Robert: pozycja 4 : 0,99% (328 głosów)
- CZYŻEWSKA Anna Barbara: pozycja 5 : 0,99% (328 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SIERADZKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- BANASZAK Paweł Maciej: pozycja 1 : 0,9% (300 głosów)
- SMARZYK Grzegorz: pozycja 2 : 0,9% (300 głosów)
- MACIASZCZYK Magdalena: pozycja 3 : 0,9% (300 głosów)
KOMITET WYBORCZY ZIEMIA SIERADZKA:
- PŁÓCIENNIK Marek: pozycja 1 : 5,49% (1 825 głosów)
- WALUDA Henryk: pozycja 2 : 5,49% (1 825 głosów)
- JEZIORSKA-KARWOWSKA Ewa Halina: pozycja 3 : 5,49% (1 825 głosów)
- BAKOWICZ Anna: pozycja 4 : 5,49% (1 825 głosów)
- ZASIŃSKI Czesław Adam: pozycja 5 : 5,49% (1 825 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu sieradzkiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- STERNA Artur: pozycja 1 : 8,07% (4 328 głosów)
- SZEWCZYK Urszula: pozycja 2 : 8,07% (4 328 głosów)
- ŁAWNICZAK Michał: pozycja 3 : 8,07% (4 328 głosów)
- MAŃKA Dorota: pozycja 4 : 8,07% (4 328 głosów)
- KURZAJ Janina: pozycja 5 : 8,07% (4 328 głosów)
- HALAMUS Ryszard Tadeusz: pozycja 6 : 8,07% (4 328 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KUPIS Mariusz: pozycja 1 : 4,72% (2 531 głosów)
- WZGARDA Zbigniew Szczepan: pozycja 2 : 4,72% (2 531 głosów)
- SOSIN Tomasz: pozycja 3 : 4,72% (2 531 głosów)
- OWCZAREK-SIKAŁA Aldona Maria: pozycja 4 : 4,72% (2 531 głosów)
- WESOŁOWSKA Magdalena: pozycja 5 : 4,72% (2 531 głosów)
- ZATON-SMOK Ewa Katarzyna: pozycja 6 : 4,72% (2 531 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZE JUTRO:
- DRZAZGA Dawid Paweł: pozycja 1 : 0,61% (329 głosów)
- OLBIŃSKA Marzena Jadwiga: pozycja 2 : 0,61% (329 głosów)
- LEŚNIK Katarzyna Urszula: pozycja 3 : 0,61% (329 głosów)
- JANUCIK Agnieszka: pozycja 4 : 0,61% (329 głosów)
- KLIMCZAK Daniel: pozycja 5 : 0,61% (329 głosów)
- SURÓWKA Zbigniew Józef: pozycja 6 : 0,61% (329 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SIERADZKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- CIEPŁUCHA Angelika Aleksandra: pozycja 1 : 1,25% (672 głosów)
- MISIAK Szczepan: pozycja 2 : 1,25% (672 głosów)
- WITKOWSKA Karolina Zenobia: pozycja 3 : 1,25% (672 głosów)
KOMITET WYBORCZY ZIEMIA SIERADZKA:
- PAŁKA Mariusz Witold: pozycja 1 : 2,63% (1 409 głosów)
- KONIECZNY Oskar Michał: pozycja 2 : 2,63% (1 409 głosów)
- JURCZAK Anna Ewelina: pozycja 3 : 2,63% (1 409 głosów)
- ŚWIĄTEK Dominik Tomasz: pozycja 4 : 2,63% (1 409 głosów)
- KIEŁBASKA Natalia Irena: pozycja 5 : 2,63% (1 409 głosów)
- WRÓBEL Agnieszka Katarzyna: pozycja 6 : 2,63% (1 409 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Zadania rady powiatu
Rada powiatu w Polsce pełni bardzo istotną rolę w samorządzie terytorialnym. Jej zadania obejmują szeroki zakres działań. Zalicza się do nich m.in.:
- uchwalanie budżetu powiatu
- decydowanie o organizacji oświaty, służby zdrowia, pomocy społecznej
- planowanie i koordynowanie inwestycji publicznych na terenie powiatu
- nadzór nad jednostkami organizacyjnymi powiatu
- przyjmowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów, które nie są objęte planami gminnymi
- współpraca z gminami na terenie powiatu w zakresie rozwoju regionalnego
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?