Wygrana Akademków w Wałbrzychu

AZS Radex Szczecin pokonał na wyjeździe Górnika Wałbrzych
AZS Radex Szczecin pokonał na wyjeździe Górnika Wałbrzych Paweł Majchrzak/Archiwum
Kolejne zwycięstwo AZS-u Radex Szczecin na pierwszoligowych parkietach! Szczecinianie pokonali na wyjeździe Victorię Górnik Wałbrzych 76:69.

Początek potkania nie zapowiadał sukcesu AZS-u. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, a nie do zatrzymania był duet Ustarbowski-Sterenga. Przy stanie 21:13 coś w grze Górnika się zacięło, ale po 10 minutach to gospodarze wciąż prowadzili 26:21.

Druga kwarta to katastrofalna gra gospodarzy! Górnik pierwsze punkty zdobył po 7 (!) minutach gry, co AZS wykorzystał. AZS wygrał drugą kwartę aż 22:2 i wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte.

W trzeciej kwarcie gospodarze próbowali odrabiać straty, ale AZS kontrolował wydarzenia na parkiecie. Świetnie tego dnia spisywał się Karol Pytyś, który zdobywał punkty i zdominował walkę na tablicach. Górnik ponownie miał zastój w zdobywaniu punktów co zaowocowało 25-punktowym prowadzeniem szczecinian (62:37). Wtedy nastąpił przełom - jeszcze pod koniec kwarty gospodarze rzucili się do odrabiania strat, na początku czwartej odsłony meczu Górnik odrobił 14 "oczek", a na cztery minuty przed końcową syreną AZS prowadził już jedynie sześcioma punktami! Na więcej nie było stać wałbrzyszan, a grę AZS-u uspokoiło wejście na parkiet Stanisława Prusa. AZS Radex Szczecin pokonał Górnika Wałbrzych 76:69.

Victoria Górnik Wałbrzych - AZS Radex Szczecin 69:76 (26:21, 2:22, 12:19, 29:14)
Górnik: Ustarbowski 26 (9 zb), Sterenga 13, Józefowicz 10, Jakóbczyk 9 (12 as), Pieloch 8, Kietliński 3, Wróbel 0, Nitsche 0, Muszyński 0.

AZS: Pytyś 22 (17 zb), Pacocha 17, Maciej Majcherek 13, Balcerek 8, Sudowski 7, Michał Majcherek 4, Dudek 3, Prus 2, Podgalski 0.