Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybrano tkaninę Floating Garden

Łukasz Brodacki
Łukasz Brodacki
Zakończył się konkurs na projekt tkaniny miasta, której wzór zostanie zastosowany m.in. w środkach komunikacji miejskiej. Wyniki ogłoszono podczas Targów "Wszystko dla Domu"

Główną nagrodę w konkursie zdobyła Daria Kowerczuk z Lisiej Góry, przyznano także dwa wyróżnienia , które przypadły mieszkańcom Szczecina . Pierwsze otrzymał Krzysztof Wiśniewski, drugie wyróżnienie Ewa Dajer.   

Nagrody dla zwycięzców to zestaw profesjonalnych graficznych programów komputerowych:

Nagroda główna: Pakiet Corel Draw, Pakiet Painter 11 oraz tablet graficzny Intuos 4M + upominki Miasta Szczecin

Pierwsze wyróżnienie: Pakiet Corel Draw + tablet graficzny Intuos 4S + upominki Miasta Szczecin
Drugie wyróżnienie: Pakiet Painter  + upominki Miasta Szczecin

Wszystkie prace, w tym także te nagrodzone  można obejrzeć na stronie miasta, pod adresem: http://www.szczecin.eu/marka/galerie_floating_garden/design_dla_szczecina

Główna nagroda  to praca opatrzona  numerem 62/119,  pierwsze wyróżnienie – 61/112, drugie wyróżnienie  - 43/81.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, zgłosiło się 63 projektantów, większość spoza Szczecina. Nadesłali oni w sumie 124 prace.

Konkurs trwał 3 tygodnie, od 26 października do 16 listopada. Adresowany był głównie do projektantów, grafików i designerów.

Nadesłane projekty zostały ocenione przez 9-cio osobowe jury, w skład którego wchodzili specjaliści ze swoich dziedzin: architekci, projektanci, osoby związane z designem, komunikacją miejską, kadra naukowa szkół artystycznych.

Przy ocenie jury brało pod uwagę: oryginalność wzoru oraz spójność z wizją miasta w tym systemem  identyfikacji wizualnej.

Zwycięska praca zostanie sprawdzona podczas wstępnej produkcji i po pomyślnych testach natychmiast przekazana do stosowania jako oficjalny wzór tkaniny w komunikacji miejskiej Szczecina obowiązujący już od początku 2010 roku.

Miasto Szczecin od kilkunastu miesięcy wdraża strategię marki Szczecin, w tym System Identyfikacji Wizualnej Miasta (SIW). Barwą niebieską, zieloną i granatową obejmowane są wszelkie formy komunikacji wizualnej miasta: promocja, architektura, przestrzeń miasta, taksówki, wiaty przystankowe autobusy i tramwaje.

Po szeregu pierwszych wdrożeń miasto przygotowuje się do opracowania Systemu Informacji Miejskiej, który wyznaczy najważniejsze trendy w zakresie opisu przestrzeni miasta. Obecnie pojawiły się możliwości techniczne objęcia wspólnym systemem tkanin stosowanych w autobusach i tramwajach. Są one trwałym elementem wyposażenia pojazdów, ich okres użytkowania wynosi nawet do 10 lat.

Najlepsze prace już wkrótce będzie można obejrzeć na wystawie przed Urzędem Miasta (od grudnia do końca stycznia) oraz na billboardach w największych polskich miastach (w drugiej połowie stycznia).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto