Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Hipokrates 2023. Najlepsi specjaliści ochrony zdrowia w województwie zachodniopomorskim nagrodzeni [WIDEO, ZDJĘCIA]

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Wideo
od 16 lat
Za nami 11. edycja największego plebiscytu medycznego w Polsce - Hipokrates. Zwycięzców - w osiemnastu kategoriach - wyłonili nasi Czytelnicy. Jedynie Lekarza wybrały dwie niezależne kapituły (szczecińska i koszalińska). W Szczecinie głosami kapituły Lekarzem Roku 2023 został wybrany dr hab. Daniel Kotrych. W Koszalinie - dr Andrzej Melka.

Plebiscyt medyczny Hipokrates został zorganizowany w tym roku już po raz jedenasty. Tak jak w poprzednich edycjach kandydatów do poszczególnych kategorii zgłaszali nasi Czytelnicy. Wśród nominowanych byli m.in. lekarze rodzinni, pediatrzy, stomatolodzy, chirurdzy, fizjoterapeuci, pielęgniarki i ratownicy medyczni, którzy podczas udzielania pomocy swoim pacjentom wykazali się profesjonalizmem, a przy tym byli cierpliwi, pełni empatii i, co nie mniej ważne, kulturalni i sympatyczni - biorący udział w plebiscycie również i na te przymioty zwracali uwagę. To tym zaskarbili sobie przychylność swoich pacjentów, którzy zgłaszając ich do Plebiscytu Medycznego Hipokrates, a potem na nich głosując, odwdzięczyli się za ich zaangażowanie. To wielki zaszczyt, bo już sama nominacja do konkursu była dużym wyróżnieniem.

Zaszczytne tytuły specjalisty roku w kategoriach Lekarz Rodzinny i POZ Roku, Pediatra Roku, Stomatolog Roku i Pielęgniarka Roku zostały przyznane najpierw osobno w każdym mieście i powiecie. Następnie laureaci awansowali do wojewódzkiego finału. Kolejnym etapem plebiscytu jest udział finale ogólnopolskim - wezmą w nim udział zwycięzcy w każdej kategorii z każdego regionu Polski. Jego laureaci odbiorą nagrody podczas wielkiej gali plebiscytu, która odbędzie się 8 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie.

We wtorek, 21 listopada, w Grand Hotel Park w Szczecinie odbyło się uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego konkursu.

- Jest mi niezmiernie miło gościć dzisiaj wszystkich laureatów - przyznała rozpoczynając spotkanie Ynona Husaim-Sobecka, zastępca redaktora naczelnego "Głosu Szczecińskiego". - Gratuluję sukcesów, bo Państwa sukces, to automatycznie sukces pacjentów.

Laureatom naszego, Zachodniopomorskiego plebiscytu wręczone zostały dyplomy i nagrody. W naszym województwie Lekarzem Rodzinnym Roku został Piotr Burgieł z Przychodni Lekarskiej Amelia i Piotr Burgieł, Bobolice.

 • Pediatrą Roku jest Olga Chlebicka, Santus, Koszalin
 • Stomatologiem Roku Jolanta Nowakowska-Socha z SochaClinic Centrum Stomatologiczne i Szkoleniowe Szczecin
 • Pielęgniarką Roku została Małgorzata Stobiecka z Przyjaznego Szpitala w Połczynie-Zdroju
 • Położną Roku Aldona Kierońska ze Szczecińskiego Centrum Zdrowia w Szczecinie
 • Przychodnią lub Gabinetem Roku głosami czytelników została wybrana Seli-Med Przychodnia Specjalistyczna przy ul. Jagiellońskiej w Chojnie
 • Chirurgiem Roku został Henryk Janowski z Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej Szczecin
 • Ginekologiem Roku jest Ismaiel Salloum, Medicus Ginekologia and Specjalistyka Ismaiel Salloum, Koszalin
 • Kardiologiem Roku została Iwona Zielińska z Medicam-SPZZOZ w Gryficach
 • Dermatologiem Roku została Ewa Soczawa, Centrum Medyczne Euro Medis Szczecin
 • Laryngologiem Roku jest Elżbieta Teresińska, Seli-Med Przychodnia Specjalistyczna Chojna
 • Okulistą Roku zdaniem czytelników jest Urszula Roprot, Prywatny Gabinet Okulistyczny Koszalin
 • Ortopedą Roku jest Krzysztof Antoniak SPSK 1 PUM Szczecin
 • Neurologiem Roku wybrano Witolda Bogulasa z SPZOZ MSWiA w Szczecinie
 • Urologiem/Nefrologiem Roku Paulina Łuc-Kusak SPWSZ w Szczecinie
 • Diagnostą Laboratoryjnym/Technikiem Analityki Medycznej Roku Katarzyna Fischer z Medycznego Laboratorium Diagnostyki SPSK 1 PUM Szczecin
 • Fizjoterapeutą Roku wybrano Izabela Patryjas, Gabinet Fizjoterapii Karsibór Świnoujście
 • Ratownikiem Medycznym Roku jest Justyna Katanowska SPSK 1 PUM Szczecin
 • Farmaceutą/Technikiem Farmaceutycznym Roku jest Krzysztof Kalinowski z Apteki Ina w Ińsku

Szpitalem Roku został SPZOZ MSWiA Szczecin.

- Już po raz drugi nasza placówka została wyróżniona przez pacjentów - przypomniała Elżbieta Kasprzak, dyrektorka szpitala. - To wielkie wyróżnienie. I potwierdzenie, że utrzymujemy wysoką jakość oferowanych przez nas usług medycznych. Nasze motto: "Dobrze leczyć".

Przypomnijmy, że celem plebiscytu Hipokrates jest nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia cieszących się największym uznaniem pacjentów. Ta ocena jest oczywiście subiektywna i zależy od doświadczeń każdego z nas. Pozwala ona jednak docenić medyków nie tylko za samo leczenie, lecz także za kulturę osobistą i podejście do pacjenta.

- To wyróżnienie jest dla mnie największą motywacją do jeszcze ofiarniejszej pracy - obiecuję wciąż dawać pacjentom sto procent siebie - zapewnia Położna Roku Aldona Kierońska. - Jest to jednocześnie docenienie 22-letniej kariery.

Osobną kategorię w naszym wielkim plebiscycie jest od zawsze wybór Lekarza Roku. Ten tytuł, inaczej niż pozostałe, nie jest nadawany przez pacjentów/czytelników ale przez Kapitułę.

Kapituła plebiscytu "Głosu Szczecińskiego" obradowała w składzie: prof. Dariusz Chlubek - Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Justyna Borzym - dyrektor wydziału zdrowia i polityki społecznej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, dr. n. zdr. Gabriela Hofman - przewodnicząca Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych, Ynona Husaim- Sobecka - zastępca redaktora naczelnego "Głosu Szczecińskiego" i Leszek Wójcik, dziennikarz "Głosu Szczecińskiego".

Decyzją Kapituły, tytuł Lekarza Roku "Głosu Szczecińskiego" otrzymał dr hab Daniel Kotrych.

Prof. nadzw. jest specjalistą w zakresie ortopedii i traumatologii narządów ruchu, lekarzem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na wydziale lekarskim PAM ukończył w 2000 r., a w 2005 r. na tej samej uczelni uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. W 2016 r. uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego.

Wiedzę i doświadczenie zdobywał m.in. na zagranicznych stażach. Za granicą kształcił się pod okiem doskonałych specjalistów w najbardziej znanych klinikach, The Royal Susex County Hospital w Brighton, Uniwersytet Navarra w Pampelunie, Instytut Rizoli w Bolonii czy Klinika Uniwersytecka w Leiden. Jego zainteresowania zawodowe skupiają się wokół nowoczesnych metod leczenia operacyjnego nowotworów narządu ruchu, sposobów przeszczepiania kości i chirurgii rekonstrukcyjnej. Prof. Kotrych jest obecnie Kierownikiem Kliniki Ortopedii Dziecięcej i Onkologii Narządu Ruchu PUM.

Kapituła plebiscytu w Koszalinie, która obradowała pod przewodnictwem red. Joanny Boroń, wyróżniła tytułem Lekarza Roku 2023 dr Andrzeja Melka.

Plebiscyt jest prowadzony pod patronatem
Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia

Partner główny plebiscytu

Patronem ogólnopolskiej gali plebiscytu jest Minister Zdrowia

Patron kategorii Diagnosta Laboratoryjny / Technik Analityki Medycznej Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Hipokrates 2023. Najlepsi specjaliści ochrony zdrowia w województwie zachodniopomorskim nagrodzeni [WIDEO, ZDJĘCIA] - Głos Szczeciński

Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto