WOŚP Szczecin 2014. Zaczynamy wielkie granie. Oj, będzie się działo!

Redakcja MM
Redakcja MM
Redakcja MM
Udostępnij:
WOŚP Szczecin 2014. Już w niedzielę zagra w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Szczecinie główna impreza będzie na placu Orła Białego.

Będziemy zbierać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

WOŚP Szczecin 2014: Sztaby pracują

W Szczecinie jest kilka sztabów. Wśród nich sztab ZHP Hufiec Pogodno, który gra z Orkiestrą niemal od początku. W tym roku dla niego będzie pracować 350 wolontariuszy.

- Chcieliśmy, żeby było więcej, bo zawsze mamy dużo chętnych, ale dostaliśmy zgodę tylko na 350 osób - mówi Paweł Wnuk, szef sztabu. - W sztabie wolontariusze będą mogli przyjść coś zjeść, ogrzać się. Dostaną też od nas upominki.

Do głównych atrakcji tegorocznego finału z pewnością należy Silent Disco - na pl. Orła Białego zostanie usytuowany duży przeźroczysty namiot, a w nim możliwość doskonałej zabawy przy różnorodnej muzyce (także dla dzieci).

Zapraszamy także do udziału w 6. happeningu biegowym "Policz się z cukrzycą”. W przerwach między koncertami na telebimie będą prezentowane filmy z zakresu bezpieczeństwa i ratownictwa, zrealizowane przez miasto w ramach projektu "Bezpieczni Razem”, nie zabraknie także licytacji fantów.

WOŚP Szczecin 2014: Program imprezy miejskiej

Od godz. 14 na pl. Orła Białego na scenie będą ekspozycje pojazdów służb mundurowych (12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, Policja Miejska, Policja Wojewódzka, Straż Miejska, Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni), pokazy ratownictwa Ochotniczej Straży Pożarnej, namioty medyczne (badanie poziomu cukru, ciśnienia krwi, stoisko informacyjne PCK - informacje "Jak można zostać dawcą szpiku”, kampania społeczna "Krew darem życia”), ekspozycje Szkół Wyższych, warsztaty rzeźbienia w lodzie, ekspozycja sprzętów technologicznych związanych z ratownictwem i medycyną (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny), badania ciśnienia krwi, poziomu cukru, podstawowe badania i konsultacje medyczne (Pomorski Uniwersytet Medyczny), ekspozycja pojazdów Klubu Motocyklowego CRUISER.

godz. 14 - rozpoczęcie imprezy
- Ekspozycje pojazdów służb mundurowych (12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, Policja Miejska, Policja Wojewódzka, Straż Miejska, Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni)
- Pokazy ratownictwa Ochotniczej Straży Pożarnej, namioty medyczne (badanie poziomu cukru, ciśnienia krwi, stoisko informacyjne PCK - informacje "Jak można jak zostać dawcą szpiku", kampania społeczna "Krew darem życia")
- Ekspozycje Szkół Wyższych, warsztaty rzeźbienia w lodzie, ekspozycja sprzętów
technologicznych związanych z ratownictwem i medycyną (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny), badania ciśnienia krwi, poziomu cukru, podstawowe badania i konsultacje medyczne (Pomorski Uniwersytet Medyczny)
- Ekspozycja pojazdów Muzeum Techniki i Komunikacji oraz Klubu Motocyklowego CRUISER
godz. 14-14.30 - 6. happening biegowy "Policz się z cukrzycą"
Program sceniczny:
godz. 14.00 rozpoczęcie programu
godz. 14.15 - 14.45 Fairytale i Kropeczki (musical)
godz. 15.00 - 15.30 Favela
godz. 15.45 - 16.15 Skay'a
godz. 16.30 - 17.00
Between
godz. 17.15 - 17.45 Spontaniczni
godz. 18.00 - 18.30 Big Fat Mama
godz. 18.45 - 19.15 Magic Loud
godz. 19.30 - 20.00 Michał Grobelny
godz. 20.00 Światełko do nieba - pokaz laserowy oraz zjawiskowe, serduszkowe confetti
godz. 20.10 - 21.00 Ukeje

WOŚP Szczecin 2014. Wydarzenia w 13 muzach

W tym roku największy sztab wolontariuszy Make It Funky Production znajduje się w Domu Kultury 13 Muz. Ponad 400 wolontariuszy rozpocznie zbiórkę już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia właśnie tutaj!

W ciągu ubiegłych czterech lat, dzięki Make It Funky swoją przygodę z Fundacją WOŚP rozpoczęło około 2000 osób ze Szczecina, a sam sztab zebrał 200 000 złotych na pomoc dla potrzebujących.

- Jesteśmy ogromnie dumni z tego wyniku, dlatego już czwarty rok z rzędu zadbamy, aby oprócz tradycyjnej zbiorki pieniędzy urozmaicić ten dzień w wydarzenia towarzyszące, m.in. Stand Up, pokaz fireshow, koncerty i wiele innych - zaprasza Paulina Czekan z Make It Funky Production. - Zapoznajcie się z planem wydarzeń na niedzielę 12 stycznia w 13 Muzach!

13 Muz / Klub Elefunk / Plac Żołnierza Polskiego 212 STYCZNIA 2014
14:00 - 22:00

14:30 - Kurs fotografii poprowadzi właściciel firmy Foto-Ivy - fotograf z zawodu i pasji
15:30 - Kurs pierwszej pomocy prowadzony przez Michalinę Wiśniewską, która jest ratownikiem medycznym w firmie Falck, a dodatkowo prowadzi kursy pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych.
17:00 - 20:00 Stand Up Szczecin+Grupa Improwizacyjna "Pod Pretekstem"

- Z wielkim czerwonym serduchem na dłoni zapraszamy na noworoczną edycję Stand Up Szczecin, która tym razem odbędzie się... wyjątkowo. Wyjątkowo, bo w niedzielę, 12. stycznia 2014. Wyjątkowo, bo w... 13 Muzach we współpracy z Make It Funky Production - dodaje  Paulina Czekan. - Wyjątkowo, bo oprócz stand-upu przygotowaliśmy dla Was znacznie więcej. Wyjątkowo, bo w styczniu Stand Up Szczecin śmieje się dla WOŚPu :)

WOŚP Szczecin 2014: Biżuteryjki dla WOŚP

500 artystek z Polski już po raz trzeci przygotowało niezwykłą biżuterię na aukcje Wielkiej Orkiestry W tym roku na licytacjach pojawią się: wielokolorowy gorset stworzony przez 200 osób, naszyjniki - każdy tworzony przez około 50 osób, torebki i bransoletki.

Zgodnie z ideą projektu, każda artystka przygotowała po jednym elemencie danego przedmiotu, który następnie został złożony w całość przez wybraną osobę. Wśród Biżuteryjek dla WOŚP znalazło się 11 artystek ze Szczecina. Do akcji włączyły się polskie gwiazdy, które wystąpiły pro bono w sesji zdjęciowej promującej biżuterię.

Tam na mieszkańców również będą czekać różne atrakcje, m in. konkursy i koncerty.

WOŚP Szczecin 2014. Scena przy Galerii Gryf

Druga scena będzie się znajdować na prawobrzeżu przy Galerii Gryf.

15:00 - 15:50 - Czesartystyczna
15:50 - 16:20 - Koncert OHO!KOKO! (ok. 40 min)
16:20 - 16:40 - Licytacja
16:40 - 16:50 - Pokaz Freestyle na rowerze
16:50 - 17:05 - Pokaz taniec brzucha
17:05 - 17:10 - Pokaz Beatbox’ u no.1 (Dwoartysto
17:10 - 18:15 - Koncert Damian Ukeje (ok. 1h + bissy)
18:15 - 18:35 - Licytacja
18:35 - 18:55 - Pokaz barman(Adam Lipiec)
18:55 - 19:00 - Pokaz Beatbox’ u no.2 (Dwoartysto
19:00 - 19:20 - Licytacja
19:20 - 19:50 - Koncert Michał Szpak (ok. 30-40min)
19:50 - 20:00 - Zakończenie imprezy - prowadzący

Zobacz biżuterię:

>>>WOŚP Szczecin 2014: Wyjątkowa biżuteria na wyjątkowej aukcji [zdjęcia]<<<

WOŚP Szczecin 2014. Organizacja ruchu

W związku z organizacją XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie Placu Orła Białego
Od godz. 17.00 w dniu 10 stycznia do godz. 5.00 w dniu 13 stycznia zamknięty zostanie parking na Placu Orła Białego;

Od godz. 8.00 w dniu 11 stycznia do godz. 5.00 w dniu 13 stycznia zamknięte zostaną plac Orła Białego, ul. Staromłyńska (od ul. Grodzkiej do ul. Koński Kierat) oraz ul. Koński Kierat (od ul. Mariackiej do ul. Staromłyńskiej).

Dodatkowo w dniu 12 stycznia pomiędzy godz. 13.30 a 15 w związku z odbywającym się biegiem  „Policz się z cukrzycą”  w sposób dynamiczny zamykane będą ul.  Koński Kierat – Łaziebna – Tkacka – Grodzka – Mariacka.

Sprzęt dla szpitali

Najbardziej zadowolone z akcji są szpitale, które co roku otrzymują sprzęt ratujący ludzkie życie. Także szczecińskie.

W ostatnich latach sporo trafiło na oddział pediatrii z nefrologią szpitala przy ul. Wojciecha. Sprzęt, który dostał oddział nefrologii przy ul. Wojciecha (podlega pod szpital w Zdrojach) to więcej niż połowa wyposażenia oddziału.

To sprzęt, który ratuje życie, służy do diagnostyki i leczenia chorych. W sumie kosztował około 1 mln zł. Na oddziale znajdują się dwa najnowocześniejsze aparaty do dializy, cystoskop operacyjny do bezinwazyjnego operowania układu moczowego.

Umożliwia szybkie diagnozowanie chorób układu moczowego. Sprzęt do dializy domowej, który pacjent może zabierać do domu i wozić go ze sobą. Szpital go wypożycza chorym do czasu przeszczepu, a potem wraca do stacji dializ. Oddział ma też karetkę do dowożenia dzieci do dializ. Aparaty od WOŚP umożliwiają dializowanie bardzo małych dzieci. Szpitalowi udało się uratować dziecko, które ważyło 2,5 kg i było skazane na śmierć.

Dzięki WOŚP w szpitalu przez 10 lat było dializowanych 51 pacjentów, z czego 37 miało przeszczep nerek. Szpital uratował też około 100 pacjentów z ostrą niewydolnością nerek i zatruciami.

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2 na Pomorzanach najwięcej sprzętu trafiło do kliniki patologii noworodka. Oprócz tego również na okulistykę i ginekologię.

W tym roku szpital dostał respirator za 135 tys. zł, który trafi na patologię noworodka. Szpital czeka też na laser diodowy i okulary do niego.

Orkiestra współpracuje także z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 1 od 15 lat. Spośród najważniejszych urządzeń należy wymienić: stół operacyjny z przystawką ortopedyczną, łóżka ortopedyczne, aparaty RTG, kardiomonitory, inkubatory, ultrasonograf, urządzenie do badania słuchu, oftalmoskop, aparaty do znieczuleń, ruchome stanowiska zabiegowe dla noworodków , respiratory, zestaw endoskopowy, terminal do przesyłania danych w ramach Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u noworodków oraz dużo drobnego sprzętu medycznego, ale również niezwykle cennego jak: pompy objętościowe, pompy strzykawkowe, pompy insulinowe, stacje dokujące czy ssaki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie