Wilki Morskie Szczecin - Śląsk Wrocław 89:64. Piękna wygrana naszych koszykarzy

Anna Pasztor
Wilki Morskie zdeklasowały Śląsk Wrocław 89:64, dzięki czemu są bliżej play offów.

Wilki Morskie Szczecin - Śląsk Wrocław 89:64 (25:23, 15:13, 30:12, 19:16)
Wilki: Brown 16, Robinson 14, Gaines 13, Nikolić 10, Kikowski 8, Leończyk 7, Nowakowski 6, Garbacz 6, Majewski 5, Galdikas 3, Aiken 1, Majcherek 0.

Wilki przystąpiły do meczu z nowym centrem, Ovidijusem Galdikasem. Choć koszykarz zameldował się w Szczecinie dopiero w piątek, to w swoim debiucie spędził na parkiecie niespełna 15 minut. W tym czasie zanotował 3 punkty i 2 zbiórki.

Gospodarze przystępowali do meczu w roli faworyta, ale niespodziewanie szybko na prowadzenie wyszli goście. Duża w tym zasługa byłego Wilka, Witalija Kowalenki, który skutecznie kończył akcje swojego zespołu. Szczecinianie wyregulowali jednak celowniki w ofensywie i zbliżyli się do rywali na dystans kilku punktów.

Skutecznością za trzy punkty imponował Russell Robinson (4/4 w samej pierwszej kwarcie), Paweł Leończyk spisywał się na tablicach, co pozwoliło gospodarzom ostatecznie odrobić straty i wyjść na prowadzenie.

Po pierwszej połowie Wilki miały przewagę czterech punktów, ale nie była to przewaga komfortowa. W trzeciej kwarcie gospodarze zdeklasowali Śląsk i prowadzili w meczu 70:48. W ostatniej odsłonie Wilki przypieczętowały swoje zwycięstwo.

Już w piątek Wilki zagrają na wyjeździe z trzecią ekipą ligi, Polskim Cukrem Toruń.