Ważne zwycięstwo naszych koszykarzy

Zawodnicy AZS-u Radex Szczecin pokonali na wyjeździe AZS Poznań 84:74. Było to czternaste zwycięstwo naszego zespołu w obecnym sezonie.

Mecz rozpoczął się świetnie dla naszego zespołu. W pierwszych dziesięciu minutach gry szczecinianie dyktowali warunki i nie podzielnie rządzili na parkiecie. Po pierwszej kwarcie prowadzili już 22:13 i wszystko wskazywało na to, że bez większego problemu wygrają to spotkanie. Jednak w drugiej odsłonie meczu gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Gra bardzo się wyrównała i ciężko było już wskazać zespół, który na boisku prezentował się lepiej. Nasi zawodnicy mieli problemy głównie z zatrzymaniem dobrze grających gospodarzy. Zabrakło też skuteczności w ataku, głównie w rzutach za trzy punkty, które pozwoliłyby odzyskać przewagę. Ostatecznie do przerwy udało się zachować prowadzenie, jednak zmalało ono tylko do jednego punktu.

Po wznowieniu gry akademicy ze Szczecina znów zaczęli grac bardzo dobrze. Po wyraźnym przestoju w drugiej części meczu wrócili do właściwego rytmu. Znów świetnie punktował Łukasz Biela, który był najskuteczniejszym zawodnikiem naszego zespołu. Należy także odnotować występ Macieja Kwietniewskiego. Młodzieżowiec AZS-u zagrał najlepszy mecz w tym sezonie. Zdobył 10 punktów, a przy tym miał 9 zbiórek oraz cztery przechwyty. Ostatnie dwie kwarty zakończyły się minimalnym zwycięstwe AZS-u i nasz zespół wywiózł z Poznania komplet punktów.

Po tym spotkaniu szczecinianie zajmują drugie miejsce w tabeli i mają taką samą liczbę punktów co Spójnia, która jest liderem. Stargardzianie rozegrali jednak o jedno spotkanie mniej. Do końca sezonu zostało jeszcze sześć spotkań.  Już w środę nasi zawodnicy zmierzą się z outsiderem ligi zespołem PZKosz Wrocław. Walka o czołowe miejsca przed play off zapowiada się zatem bardzo pasjonująco i na pewno będzie zacięta do ostatnich kolejek sezonu zasadniczego.