Mali piłkarze w Szczecinku. Finałów wojewódzkich Pucharu Tymbarku dzień drugi [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Zwycięski zespół w kategorii U12 chłopców z Bezrzecza Szczecin
Zwycięski zespół w kategorii U12 chłopców z Bezrzecza Szczecin Rajmund Wełnic
Blisko 90 zespołów z całego Pomorza Zachodniego walczyło przez dwa dni w Szczecinku w wojewódzkich finałach piłkarskiego Pucharu Tymbarku. Cóż to były za emocje...

Na dwa dni (16-17 maja) Szczecinek stał się stolicą zachodniopomorskiej piłki nożnej. Nad Trzesiecko zjechali się uczestnicy finału wojewódzkiego Pucharu Tymbarku.

W miastach, miasteczkach i wsiach Pomorza Zachodniego zgłosiło się do XXIV Pucharu Tymbarku aż 358 drużyn! To rekordowa obsada w każdej kategorii wiekowej. Przypomnijmy, że w największej piłkarskiej imprezie w kraju rywalizują dziewczynki i chłopcy w wieku od 8 do 12 lat, podzieleni na kategorie wiekowe. W sumie do finałów dotarło 89 zespołów z tak wielkich ośrodków jak Szczecin, czy tak małych jak Lubiana w powiecie choszczeńskim. Ale boisko było takie sama dla wszystkich. I na tym polega magia futbolu...

Stawką był awans do finału krajowego i mecz na stadionie PGE Narodowym i kibicowanie podczas meczu Polska-Turcja będącym ostatnim sprawdzianem naszej kadry przed Euro 2024 na stadionach w Niemczech.

Szczecinek powitał uczestników piękną, słoneczną - choć mocno wietrzną - pogodą. Na szczęście bliskość boisk OSiR do parku i jeziora dawała nieco ochłody. Za to na boiskach było gorąco od emocji, bo każdy piłkarz i piłkarka wkładały w mecze 120 procent sił i zaangażowania.

Zwycięzca w każdej kategorii mógł być jednak tylko jeden. W kategorii U10 dziewczynek wygrały Gwiazdki z Czternastki Szczecin, które minimalną różnicą bramek wyprzedziły zespół SP Stare Bielice przy takim samym dorobku punktowym (10 "oczek"). Trzecie miejsce zajął Zespół Szkół z Grzmiącej, a czwarte SP1 Połczyn-Zdrój.

Wśród dziewczynek w kategorii U12 bezkonkurencyjne były Pantery Drawsko Pomorskie, które w finale 4:0 wygrały z SP Lubina. Brązowy medal w tej rywalizacji przypadł SP3 Myślibórz, a czwarta lokata ZSP Rąbino w powiecie świdwińskim.

Ciekawie los ułożył rozgrywki w kategorii U12 chłopców. W półfinałach zmierzyły się ekipy TalentyID Szczecin i PSP Bezrzecze Szczecin - po "bratobjczym" pojedynku 2:3 wygrali ci drudzy, którzy w finale zmierzyli się z "czarnym koniem" turnieju, czyli SP3 Myślibórz (w 1/2 finału pokonali 2:1 faworyta SP7 Koszalin). Po wyrównanym meczu bilet do Warszawy na finał krajowy wygrali piłkarze PSP Bezrzecze (3:1 pokonali myśliborzan). Brąz trafił do Koszalina, który wysoko pokonał podłamanych nieco półfinałową porażką szczecinian.