Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie – znawcy finansów

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Zabawa "Grosikowe Wędrówki" odbyła się w Szkole Podstawowej nr 45. Był to prawdziwy sprawdzian wiedzy o finansach dla trzecioklasistów.

Uczniowie czterech klas trzecich bawili się: odsłaniając fragment obrazka i odgadując co to za banknot, nazywając czynności jakie można załatwić w banku, zapisując pomysły na oszczędzanie. Z dużym zaangażowaniem dzieci za pomocą pantomimy przedstawiały wylosowane hasła w temacie "Nie dam się reklamie".

Organizatorzy zaprosili do wspólnej zabawy również zaproszonych gości. Przedstawiciele Rady Osiedla, Rady Rodziców, babcie i dziadkowie mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę o finansach i oszczędzaniu. Dużo śmiechu wzbudziła ostatnia zabawa, w której dzieci układały z puzzli postać bankowca i opowiadały o tym, jaki powinien być bankowiec. Wszystkie konkurencje  przeplatała piosenka. Na zakończenie imprezy pani dyrektor SP 45 Gabriela Renkiewicz podziękowała uczniom za świetną zabawę, życząc dzieciom umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy w życiu codziennym.

Wyraziła również wdzięczność wolontariuszom zaangażowanym w pomoc zorganizowania
"Grosikowych Wędrówek", wręczając pamiątkowe dyplomy i "grosikowe drzewka szczęścia". Wolontariusze wręczyli uczniom sympatyczne świnki-skarbonki i kolorowe baloniki. Na ręce pani dyrektor złożono podziękowanie SP 45 za podjęcie projektu, wręczając szkole piękny dyplom uznania. Całość imprezy zakończono zaproszeniem gości do obejrzenia "Grosikowej Galerii"-prac plastycznych uczniów i zdjęć wykonanych podczas zajęć lekcyjnych, na których realizowano projekt.

Zabawa była finałem akcji podjętym pod koniec września tego roku. Projekt edukacji finansowej "Od grosika do złotówki" skierowany był do uczniów kształcenia zintegrowanego.

Pomysłodawcami i autorami projektu są Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowym. W pierwszym etapie dzieci wędrując po Galaktyce Finanse, odwiedzały planety: Grosik, Portfelik, Skarbonka, Zabawka
i Złotówka. Wraz z Grosikiem-przewodnikiem międzygalaktycznej wyprawy uczniowie zdobywali wiedzę, kształtowali umiejętności, nabywali doświadczenia oraz gromadzili "skarby" potrzebne do samodzielnego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i gospodarowania własnymi zasobami. Realizację poszczególnych zadań i osiągnięć dzieci dokumentowały w "Dziennikach podróży". Kolejnym etapem wdrażania projektu była 14-dniowa praca rodziców z dziećmi na temat oszczędzania w życiu codziennym. Rodzice
wynagradzali swoje pociechy gwiazdkami naklejanymi na "Kartę oszczędności" w obszarze najbardziej efektywnego oszczędzania. Na kolejnych zajęciach w szkole uczniowie zastanawiali się, jakie działania należy podejmować, aby nie wpadać w "czarne dziury"-obszary marnotrawstwa, braku oszczędzania, straty pieniędzy.

Fot. Archiwum SP nr 45

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto