Torowa rewolucja w Szczecinie. Kolejne zmiany w centrum miasta. Zobaczcie szczegóły!

Maria Jędrzejewska
Maria Jędrzejewska
Torowa rewolucja w Szczecinie
Torowa rewolucja w Szczecinie Sebastian Wołosz
Przed mieszkańcami Szczecina kolejny etap prac w samym centrum miasta, czyli kolejne utrudnienia w ruchu. Od najbliższej soboty (24 lipca) na zmiany powinni być przygotowani zarówno kierowcy, jak i pasażerowie komunikacji miejskiej w Szczecinie. Jakie prace obejmuje kolejny etap torowej rewolucji?

Ten etap obejmuje prace związane z przebudową układu drogowego i torowego na ulicy Matejki w rejonie skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego, wzdłuż al. Niepodległości, al. Wyzwolenia od placu Żołnierza Polskiego do placu Rodła oraz ul. Piłsudskiego od placu Rodła do Matejki.

W związku z tym wykonawca musi wprowadzić kolejne zmiany:

 • otwarta zostanie możliwość przejazdu na wprost przez plac Żołnierza od strony Trasy Zamkowej
 • na wlocie z placu Żołnierza w al. Wyzwolenia z pasa prawego możliwy będzie tylko skręt w prawo natomiast ze środkowego jazda na wprost i w lewo
 • zamknięta zostanie możliwość przejazdu przez plac Żołnierza Polskiego od strony ul. Bałuki w kierunku Trasy Zamkowej
 • Na skrzyżowaniu Matejki/Piłsudskiego na wlocie południowym ( kierunek Sczanieckiej ) możliwa będzie jedynie jazda na wprost
 • Na skrzyżowaniu Matejki/Piłsudskiego na wlocie zachodnim ( od Placu Rodła w kierunki Matejki ) możliwa będzie jazda w prawo oraz możliwość zawrócenia w kierunku Placu Rodła
 • Na skrzyżowaniu Matejki/Piłsudskiego na wlocie północnym ( kierunek Brama Królewska ) możliwa będzie jazda na wprost i w prawo
 • Objazd drogi wojewódzkiej 115 zostanie wyznaczony ulicami Plac Żołnierza – Plac Lotników – al. Jana Pawła II – do placu Grunwaldzkiego.
 • Objazd dla samochodów jadących od strony ulicy Bałuki w kierunku Trasy Zamkowej zostanie poprowadzony przez ulicę św. Wojciecha – Jagiellońską – plac Lotników – Mazurską – Piłsudskiego.

ZOBACZ TEŻ:

CZYTAJ TAKŻE:

KOMUNIKACJA MIEJSKA W SZCZECINIE

 • Dla linii A i G zawracanie w rejonie pl. Rodła odbywać się będzie od przystanku „Brama Portowa” przez al. Niepodległości, al. Wyzwolenia, ul. Piłsudskiego, ul. Matejki, pl. Hołdu Pruskiego, pl. Żołnierza Polskiego, al. Niepodległości do przystanku „Brama Portowa”. Przystanek krańcowy „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia na odcinku pomiędzy ulicami Małopolską i Mazowiecką (nr 11532) – postój od czoła peronu. Nie będzie obsługiwany przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia za pl. Rodła (kier. Brama Portowa, nr 11535).
 • Autobusy linii B między przystankami „Brama Portowa” a „Rayskiego” w kierunku os. Arkońskiego kursować będą przez al. Niepodległości, al. Wyzwolenia, nawrót na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego Matejki i dalej przez al. Wyzwolenia. Przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia na odcinku pomiędzy ulicami Małopolską i Mazowiecką (nr 11532).
 • Dla linii C i H zawracanie w rejonie pl. Rodła odbywać się będzie od przystanku „Brama Portowa” przez al. Niepodległości, al. Wyzwolenia, Piłsudskiego, Matejki, pl. Hołdu Pruskiego, pl. Żołnierza Polskiego, al. Niepodległości do przystanku „Brama Portowa”. Przystanek krańcowy „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu ul. Piłsudskiego przy budynku PZU (nr 11526). Nie będzie obsługiwany przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia za pl. Rodła (kier. Brama Portowa, nr 11535).
 • Na liniach A, B, C, G i H utrzymany zostanie przystanek „Plac Żołnierza Polskiego” w kierunku pl. Rodła.
 • Autobusy linii 58 i 59 w kierunku Gocławia, Nehringa i Studziennej od przystanku początkowego „Plac Rodła” kursować będą w prawo w ul. Matejki, nawrót na wysokości ul. Małopolskiej i dalej przez ul. Matejki na stałej trasie.
 • Autobusy linii 70 między przystankami „Starzyńskiego” a „Plac Grunwaldzki” w kierunku Urzędu Miasta kursować będą przez ul. Małopolską, pl. Hołdu Pruskiego, pl. Żołnierza Polskiego, pl. Lotników, pl. Grunwaldzki. Uruchomiony zostanie przystanek „Plac Lotników” (nr 17831, wspólny z linią 90). Nie będzie obsługiwany przystanek „Plac Rodła”.
 • Na linii 76 przywrócona zostanie trasa w obu kierunkach przez ul. Wyszyńskiego oraz zawracanie na pl. Żołnierza Polskiego.
 • Przystanek końcowy „Brama Portowa” zlokalizowany będzie przy restauracji KFC (nr 10814) – postój od czoła peronu. Przystanek dla wsiadających „Brama Portowa” zlokalizowany będzie na torowisku tramwajowym (przystanek wspólny z liniami pospiesznymi w kierunku prawobrzeża, nr 10813).
 • Autobusy linii 90 w dalszym ciągu kursować będą objazdem przez ul. Świętego Wojciecha, z pominięciem pl. Żołnierza Polskiego.
 • Na linii 107 przywrócona zostanie stała trasa i lokalizacja przystanku krańcowego „Plac Rodła” (przy budynku ZUS, nr 11523). Autobusy ponownie zatrzymywać się będą na przystanku „Malczewskiego” (w kierunku Polic).
 • Autobusy linii 835 między przystankami „Plac Rodła” a „Parkowa” w kierunku Stoczni Szczecińskiej kursować będą przez al. Wyzwolenia, nawrót na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki i dalej przez al. Wyzwolenia i ul. Malczewskiego. Uruchomione zostaną dodatkowe przystanki: „Plac Rodła” (przy wejściu do hotelu Radisson Blu, nr 11521), „Malczewskiego” (wspólny z liniami 68, 101 i 107, nr 13011), „Matejki” (w ciągu ul. Malczewskiego przed skrzyżowaniem z ul. Matejki, nr 13141). Nie będzie obsługiwany przystanek „Matejki” zlokalizowany w ciągu ul. Matejki przed skrzyżowaniem z ul. Malczewskiego (nr 13131).
 • Autobusy linii 522 i 532 między przystankami „Brama Portowa” a „Rayskiego” w kierunku Warszewa, Rostockiej, Osowa i os. Arkońskiego kursować będą przez al. Niepodległości, al. Wyzwolenia, nawrót na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki i dalej przez al. Wyzwolenia. Przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia na odcinku pomiędzy ulicami Małopolską i Mazowiecką (nr 11532).
 • Autobusy linii 523 między przystankami „Plac Rodła” i „Rayskiego” w kierunku Zajezdni Golęcin kursować będą przez ul. Piłsudskiego, nawrót na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki i dalej przez al. Wyzwolenia.
 • Autobusy linii 524 i 525 w kierunku Polic i Zajezdni Golęcin od przystanku „Plac Rodła” kursować będą w prawo w ul. Matejki, nawrót na wysokości ul. Małopolskiej i dalej przez ul. Matejki na stałej trasie.
 • Autobusy linii 529 między przystankami „Brama Portowa” a „Plac Rodła” kursować będą przez al. Niepodległości i al. Wyzwolenia. Przystanek krańcowy „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia na odcinku pomiędzy ulicami Małopolską i Mazowiecką (nr 11532). Od przystanku krańcowego autobusy w kierunku Jaworowej i Krzekowa kursować będą przez al. Wyzwolenia, nawrót na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki, do przystanku „Plac Rodła” w ciągu al. Wyzwolenia za pl. Rodła (nr 11535) i dalej bez zmian.
 • Autobusy linii 530 w kierunku Podbórza od przystanku początkowego „Plac Rodła” zawracać będą na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki, dalej przez al. Wyzwolenia do przystanku „Rayskiego” i w kierunku „Podbórza” stałą trasą.
 • Autobusy linii 531 między przystankami „Brama Portowa” a „Plac Grunwaldzki” w kierunku Krzekowa kursować będą przez al. Niepodległości, al. Wyzwolenia, nawrót na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki i dalej przez ul. Piłsudskiego. Przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia na odcinku pomiędzy ulicami Małopolską i Mazowiecką (nr 11532).
 • Na liniach 522, 529, 531 i 532 uruchomiony zostanie przystanek „Plac Żołnierza Polskiego” w kierunku pl. Rodła (wspólny z linią 835, nr 11330).

ZOBACZ TEŻ:

Rusza torowa rewolucja w Szczecinie

Torowa rewolucja w Szczecinie. W styczniu ruszy kolejny remo...

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie