Taniec towarzyski: Wielki sukces tancerzy ze Szczecina!

AKTT
AKTT
Para Szymon Kalinowski & Grażyna Grabicka wygrała jeden z najbardziej prestiżowych turniejów tańca towarzyskiego na świecie.

Anglia jest organizatorem 3 najważniejszych turniejów na świecie: Blackpool, International oraz UK i to właśnie na UK Open Championships reprezentanci szczecińskiego klubu AKTT Szczecin zwyciężyli w kategorii Rising Stars Amateur (Tańce Standardowe: Walc, Tango, Walc Wiedeński, Foxtrot,Quickstep) rywalizując z ponad 100 parami!

W finale zmierzyli się z reprezentantami: Anglii, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Włoch oraz Chin.

Jest to pierwszy w historii okręgu Zachodniopomorskiego wynik takiej rangi w tańcu towarzyskim.

Symon Kalinowski i Grażyna Grabicka tańczą razem w Akademickim Klubie Tańca Towarzyskiego Szczecin od 2009 r. Oboje studiują na Uniwersytecie Szczecińskim:

Szymon na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania a Grażyna po uzyskaniu licencjatu z filologii angielskiej kontynuuje naukę na studiach magisterskich kierunek: Filologia Rosyjska. Są ambitni i pracowici.

Grażyna przyjechała do Szczecina aż z Białorusi, gdzie od dziecięcych lat trenowała taniec towarzyski, Szymon zawsze trenował w Szczecinie. Razem zdobyli najwyższą mistrzowską międzynarodową klasę taneczną S w stylu standard w listopadzie 2010 r zwyciężając na Mistrzostwach Polski w Klasie A.

Para zdobyła również tytuł Mistrza Okręgu Zachodniopomorskiego w grudniu 2011 r, zwyciężyła na Pucharze Okręgu, wielokrotnie zwyciężała na turniejach rangi Grand Prix Polski. Szymon I Grażyna są finalistami Akademickich Mistrzostw Unii Europejskiej. Biorąc udział w turniejach organizowanych za granicą para m.in. zwyciężyła na Otwartych Mistrzostwach Londynu.

Startując w najważniejszych na świecie turniejach organizowanych w Anglii - Blackpool, International oraz UK Open Championships zaczęła zajmować coraz wyższe miejsca, aż do zwycięstwa w tegorocznym UK Open Championships w Bouremounth.

Ten sukces pary to wynik codziennej pracy na parkiecie pod kierunkiem najlepszych trenerów polskich oraz trenerów z Włoch i Anglii (byłych mistrzów świata). Swoją wiedzę i zdobyte umiejętności Szymon z Grażyną przekazują młodym tancerzom – chcą zarazić swoją pasją najmłodszych pokazać, że dzięki pracy oraz wytrwałości można spełnić swoje marzenia.

Gratulujemy tancerzom tak wspaniałego wyniku i czekamy na dalsze, życząc przysłowiowego "połamania obcasów"!!!