Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Damian Błocki zajął 20. miejsce w chodzie sportowym na 20...

Szczecińskie podsumowanie MŚ w Londynie. "Nasi" z medalami [GALERIA]

Damian Błocki zajął 20. miejsce w chodzie sportowym na 20 kilometrów podczas ostatniego dnia lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie. To dobry wynik zważywszy na fakt, że Błocki był debiutantem na imprezie tej rangi, a dopiero w tym sezonie zaczął prezentować reprezentacyjną formę. - Chciałbym być w „20”. To uznam za sukces. Jeśli chodzi o czas – chciałbym pobić swój rekord życiowy, choć wiem, że łatwo nie będzie. Wiem jednak, że dam z siebie wszystko – mówił przed zawodami zawodnik MKL Szczecin. Zrobił to. Trasę pokonał w 1:21,29 i o 23 sekundy poprawił życiówkę. Dało mu to w debiutanckim starcie 20. miejsce, co jest niezłym prognostykiem na przyszłość. 28-letni Błocki chce startować aż do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu (2024 r.). Lepiej od niego wypadł na 20 km dużo bardziej doświadczony Artur Brzozowski, który był lepszy o niespełna minutę i zajął 12. miejsce. Na 53. lokacie wyścig ukończył Jakub Jelonek. W Londynie walczył też brat Damiana Błockiego – Adrian, który od kilku sezonów reprezentuje AZS Katowice. Na 50 km był w Londynie 24. Siódme miejsce zajął Rafał Augustyn.