Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szczeciński Budżet Obywatelski. Pomysły są ciekawe. A jak głosować?

Mariusz Parkitny
Odbudowa fontanny na ścianie płaczu, powstanie muzeum technologii cyfrowych, mikroparki w centrum miasta, międzypokoleniowy dom kultury, czy park wspinaczkowy - oto propozycje.

To tylko niektóre z ponad 120 propozycji, które walczą o realizację w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 r.

W poniedziałek, 9 stycznia rusza głosowanie. Potrwa do 18 stycznia. W porównaniu z poprzednimi edycjami jest wiele zmian. Warto je poznać, aby nasz głos nie poszedł na marne.

- Głosować będzie mógł każdy mieszkaniec Szczecina, bez względu na wiek - wyjaśnia Sylwia Cyza-Słomska ze szczecińskiego magistratu.

W tym roku zadania podzielone są na trzy grupy: ogólnomiejskie, dzielnicowe duże i dzielnicowe małe. Każdy mieszkaniec ma do dyspozycji maksymalnie 3 głosy, po jednym na każdą z grup. Może zagłosować na inwestycję w jakiejkolwiek dzielnicy, bez względu na to, gdzie mieszka, czy jest zameldowany.

- Wszystkie przysługujące głosy należy oddać w jednym akcie głosowania. W głosowaniu można zagłosować wyłącznie jeden raz, co oznacza brak możliwości zmiany oddanego głosu - dodaje Cyza-Słomska.

W głosowaniu internetowym formularz uniemożliwi oddanie więcej niż 3 głosów. Jeśli na karcie papierowej głos zostanie oddany na więcej niż 3 propozycje, zostanie uznany za nieważny.

Zespół do spraw Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zweryfikował 203 projekty złożone przez mieszkańców Szczecina. Pozytywnie ocenione zostały 122 projekty (w tym dwa połączone w jedno zadanie), 17 zostało wycofanych przez autorów, a 63 odrzucone w tym 3 z przyczyn formalnych).

Głosować będzie można:

- za pośrednictwem internetu (www.konsultuj.szczecin.pl) . To opcja dla każdej osoby zameldowanej w Szczecinie.

- osobiście (w Urzędzie Miasta, filii na Prawobrzeżu, siedzibach rad osiedli oraz w mobilnych punktach do głosowania). Z tej wersji mogą korzystać osoby zameldowane oraz te, które:

  • nie posiadają zameldowania, ale zamieszkują w Szczecinie
  • nie posiadają zameldowania, ale zamieszkują i studiują na terenie Szczecina
  • nie posiadają zameldowana, ale zamieszkują i uczęszczają do szkół na terenie Szczecina.

Informacja o wynikach głosowania zostanie podana do publicznej wiadomości w ciągu miesiąca od daty zakończenia głosowania na stronie internetowej: konsultuj.szczecin.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Zwycięskie projekty trafią do „dużego” budżetu miasta na 2017 rok, aby mogły trafić do realizacji jeszcze w tym roku. Pełna lista propozycji na stronie www.konsultuj.szczecin.pl.

Zobacz także: Szczeciński Rower Miejski. Podsumowanie kolejnego sezonu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto