MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szczecin: Gdzie w centrum można kupić te bilety?

Redakcja
Gdzie można kupić te bilety w Szczecinie?
Gdzie można kupić te bilety w Szczecinie? Andrzej Szkocki
Czytelniczka narzeka, że w centrum miasta jest zbyt mało punktów, gdzie można kupić bilety komunikacji miejskiej. Dotyczy to zwłasza kiosków. Nie ma też odpowiednich automatów.

Marek Jaszczyński
[email protected]

– Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego jest współautorem konkursów na „kup bilet” a nie dba o to, żeby pasażerowie mogli je kupić, a nie jechać „na gapę” – mówi Elżbieta Waniel, nasza Czytelniczka. – Dlaczego w centrum miasta na placu Grunwaldzkim nie można kupić w żadnym kiosku ani na poczcie biletów? Czy na tak wielkim placu nie powinno być automatu sprzedającego bilety? Ostatnio też nie było biletów w sprzedaży w kioskach przy placu Szarych Szeregów.

Zdaniem pani Elżbiety ZDiTM powinien zadbać o dostępność biletów.

– Kierowca pojazdu nie sprzeda biletu do godziny 18, a w samym mieście trzeba zrobić kilometry aby bilet nabyć – żali się pani Elżbieta. – Czy odpowiedzialne osoby wezmą sobie te sugestie do serca i ułatwią życie pasażerom?

Z podobnymi komentarzami spotkaliśmy się ze strony Intertnautów.  „Panicz” napisał: „Uważam, że problemem nie są wysokie ceny biletów tylko ich dostępność. Większość użytkowników korzysta z biletu sieciowego. Problem jest z biletami jednorazowymi. Bardzo trudno je kupić. Nie raz trzeba spacerować 5 minut do najbliższego kiosku, w którym i tak może nie być naszych biletów. Najtrudniej jest rano między godzinami 6-8. Większość sklepów jest zamknięta, a kierowca ich wtedy nie sprzedaje. Kierowcy są bardzo niemili i robią wielką łaskę, żeby sprzedać bilet. To jest problem.”

ZDiTM poinformował nas że, w pojazdach komunikacji miejskiej w Szczecinie zamontowanych jest ponad sto biletomatów.

– Na terenie Szczecina i Polic są w sumie 22 punkty kasowe ZDiTM, które prowadzą sprzedaż biletów komunikacji miejskiej. Czynne najczęściej w godzinach 6-20, w każdy dzień tygodnia oraz dni wolne od pracy – mówi Marta Kwiecień-Zwierzyńska, rzecznik ZDiTM. – Dodatkowo sprzedaż biletów komunikacji miejskiej prowadzą wszystkie dyspozytornie, kioski, prywatne sklepy (np. Żabki, sklepy spożywcze i inne) punkty Ruchu i Kolportera. W sumie około 400 aktywnych umów sprzedaży. Ruch i Kolporter kupują bilety hurtowo i dystrybuują je w swoich punktach sprzedaży. Natomiast pozostałe punkty sprzedaży mogą zaopatrywać się w bilety w ZDiTM, u dystrybutora biletów, czyli w firmie Just lub w hurtowniach, z którymi ZDiTM ma podpisane umowy: King, Ring, Lima, KDWT. Ajenci otrzymują za zakup biletów 5 procent rabatu.

Sprzedaż biletów prowadzona jest również przez kierowców i motorniczych prowadzących pojazdy komunikacji miejskiej w godzinach od poniedziałku do piątku między godzinami 18-6, w soboty, niedziele i święta oraz podczas awarii biletomatu, w który wyposażony jest pojazd przez całą dobę.

Przypominamy, że u kontrolera można zakupić bilet tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. gdy pasażer chciał kupić bilet u kierowcy, a on go nie posiadał oraz gdy w pojeździe znajdował się uszkodzony biletomat.

– Jeżeli chodzi o prywatne punkty sprzedaży biletów komunikacji miejskiej, to należy pamiętać, że to właściciel punktu sam decyduje, kiedy i ile chce kupić biletów i na to ZDiTM nie ma żadnego wpływu – dodaje Marta Kwiecień-Zwierzyńska. – Bilety można jeszcze kupić w systemie telefonii komórkowej tzw. moBilet.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Piknik motocyklowy w Zduńskiej Woli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto