MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Stadion Pogoni: jest poprawa, ale nadal pozastawia wiele do życzenia

Redakcja MM
Redakcja MM
Żeby polepszyć standardy podczas meczów, Pogoń wysłała część ...
Żeby polepszyć standardy podczas meczów, Pogoń wysłała część ... archiwum
Żeby polepszyć standardy podczas meczów, Pogoń wysłała część pracowników ochrony na szkolenie z dobrego zachowania.

To jedna z nielicznych popraw po raporcie Polskiego Związku Piłki Nożnej na temat organizacji meczów w Szczecinie.

W lipcu opublikowaliśmy wnioski z raportu  o bezpieczeństwie na stadionach, w którym oceniano organizację meczów i komfort ich oglądania (sezon 2013/2014). Pogoń wypadła wtedy najgorzej. Gdyby teraz przyszło do oceny, byłaby podobna.

- Ogólna ocena stadionu nie może być dobra, gdyż jest to obiekt przestarzały i wysłużony - uważa Krzysztof Ufland, rzecznik Pogoni. - Jako klub nie możemy zmienić kształtu stadionu, możemy natomiast zadbać o inne aspekty oceniane w raporcie i to staramy się robić - deklaruje.

Rzecznik podkreśla głównie te punkty raportu, które ściśle zależą od umiejętności zarządzania obiektem i pracownikami przez władze Pogoni.

- W najbliższym raporcie zdecydowanie lepszą ocenę klub powinien uzyskać za "przystosowanie obiektu dla kibiców niepełnosprawnych" i "obsługę kibiców niepełnosprawnych" - dodaje Ufland. - Pod koniec zeszłego sezonu powstało 120 nowych miejsc dla niepełnosprawnych oraz przystosowana toaleta.

W liście sporządzonej na potrzeby tego artykułu Krzysztof Ufland wymienia jeszcze "utwardzone i wybrukowanie przejścia za trybunami na koronie stadionie", które przed remontem miały ujemny wpływ na ocenę "ciągów komunikacyjnych". Ponadto w górę mają wystrzelić oceny za "proaktywność stewardów" oraz ich ogólna ocena. Klub wysłał 100 stewardów (w rzeczywistości pracowników ochrony FORT) na szkolenie organizowane przez PZPN.

Polepszyły się też warunki pracy dla mediów (dodatkowe oznaczenia i sieć internetowa). Martwić może bierność klubu w tych aspektach, które są oceniane nisko, a nie wymagają budowy nowego obiektu.

Punkty depozytowe w praktyce na nie istnieją, bo zastępują je kosze na śmieci. Kibice nie mogą pozostawić niektórych przedmiotów na czas trwania imprezy i odebrać ich po meczu. Niewiele poprawiło się także na parkingach, ale zarządzanie ruchem, oznakowanie i czystość to trudne kwestie dla klubu do poprawy.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Berlińskie przygotowania do Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto