Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Spójnia pokonała Astorię

Paweł Majchrzak
Kibice Astorii Bydgoszcz
Kibice Astorii Bydgoszcz Paweł Majchrzak
Po dwóch porażkach z rzędu Spójnia Stargard przełamała niemoc i przed własną publicznością pokonała Astorię Bydgoszcz 81:60.

Gospodarze po raz kolejni wystąpili bez swojego podstawowego rozgrywającego - Marciny Stokłosy i w pierwszych momentach gry goście potrafili wykorzystać osłabienie stargardzian wychodząc na prowadzenie 6:2. Podopieczni Tadeusza Aleksandrowicza szybko się otrząsnęli, by po chwili prowadzić 17:13. Dobry mecz rozgrywał powracający do niezłej formy Łukasz Bodych - popularny "Bodzio zdobywał punkty zarówno spod kosza jak i zza linii rzutów za trzy punkty - oraz Łukasz Grzegorzewski, na którego wejścia pod kosz Astoria nie potrafiła znaleźć sposobu. Goście w pierwszej połowie postawili wyżej notowanym rywalom twardy opór - dopiero na dwie minuty przed przerwą gospodarze zdołali nieco odskoczyć rywalom i po 20 minutach prowadzili 42:35.

Przełomowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta - koszykarze Spójni rzucili się do powiększania przewagi, a ta szybko wzrosła do 16 "oczek". Astoria w końcówce trzeciej odsłony zdołała zmniejszyć straty, ale po 30 to wciąż stargardzianie byli na prowadzeniu (59:49). W czwartej kwarcie gościom wyraźnie zabrakło sił do odrabiania strat, co stargardzianie wykorzystywali raz po raz często wyprowadzając szybkie kontry. Na trzy i pół minuty przed końcem meczu Spójnia prowadziła już 77:52 i spotkanie było rozstrzygnięte. Stargardzianie pokonali Astorię Bydgoszcz 81:60.

Spójnia Stargard - Astoria Bydgoszcz 81:60 (22:15, 20:20, 17:14, 22:11)

Punkty:

Spójnia - Grzegorzewski 18 (2x3), Parzych 18 (3), Bodych 10 (2), Stępień 10 (2x3, 7 zb.), Grudziński 10, Koszuta 9 (1), Buczyniak 4, Kulikowski 2.

Astoria - Bierwagen 11, Gliszczyński 11 (3), Grzesiński 9, Laydych 7 (1), Szyttenholm 7 (1),Pul 6, Trela 4, Szopiński 4.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.