Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Razem dla rozwoju rzemiosła

Redakcja

shape {behavior:url(#default#VML);}
<![endif]-->

CECHA JAKOŚCI jest tradycyjną misją cechów rzemieślniczych.

Zakłady rzemieślnicze funkcjonują w sektorze małych średnich przedsiębiorstw w sferze usług oraz produkcji. Wyróżnikiem działalności rzemieślniczej jest konieczność posiadania formalnego potwierdzenia kwalifikacji zawodowych.

Rzemieślnicy tworzą dziś w Polsce najwięcej miejsc pracy zlokalizowanych najbliżej miejsc zamieszkania. W województwie Zachodniopomorskim 12 cechów zrzesza w sumie ponad 800 firm, które zapewniają łącznie ponad 6 tysięcy miejsc pracy.

Projekt: „RAZEM DLA ROZWOJU RZEMIOSŁA” realizowany przez Cech Rzemiosł Różnych w Świnoujściu w partnerstwie z firmą Doradztwo Społeczne i Gospodarcze z Poznania to inicjatywa wpierająca rozwój rzemiosła w województwie Zachodniopomorskim.

Celem głównym projektu jest zwiększenie zdolności adaptacyjnych zakładów rzemieślniczych z subregionu szczecińskiego w zakresie stosowania elastycznych form zatrudnienia, godzenia życia zawodowego z prywatnym oraz zarządzania różnorodnością poprzez budowanie świadomości i wzrost poziomu wiedzy wśród pracowników rzemiosła.

FLEXICURIRY (elastyczność i bezpieczeństwo) – połączenie interesów pracodawców i pracowników poprzez zastosowanie dialogu społecznego.

To kompleksowe podejście do potrzeb współczesnego rynku pracy, podejście, którego priorytetem jest z jednej strony uelastycznianie rynków pracy, organizacji pracy i stosunków pracy, a z drugiej zwiększanie bezpieczeństwa zatrudnienia i bezpieczeństwa socjalnego, przede wszystkim osób o słabszej pozycji na rynku pracy i spoza niego.

Filary Flexicurity:

šefektywna i aktywna polityka rynku pracy mająca ułatwić znalezienie nowego zatrudnienia lub płynne przejście z jednego miejsca pracy do drugiego;

šumowy dotyczące zatrudnienia i wykonywania pracy powinny być bardziej elastyczne i zapewniające bezpieczeństwo zarówno pracodawcy, jak i pracownikowi (umowy na czas określony, telepraca, praca tymczasowa, praca dorywcza (umowy zlecenia , umowy o dzieło), praca w niepełnym wymiarze, praca na zastępstwo, zmienny czas pracy, kontraktowanie pracy, job-sharing i work-sharing, samozatrudnienie);

šstrategia uczenia się przez całe życie - stały i zorganizowany wzrost umiejętności dostosowania się do zmian gospodarczych i potencjału zatrudnieniowego przez aktorów rynku pracy;

šunowocześnienie systemów zabezpieczeń socjalnych zapewniających dochód podczas zmiany miejsca pracy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w działaniach projektowych!

Pole tekstowe: Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby w wieku 50-64 lat, które posiadają niepotwierdzone umiejętności zawodowe, zdobyte w sposób nieformalny i pozaszkolny, do bezpłatnego potwierdzenia ich przez podejście do egzaminów czeladniczych lub mistrzowskich. Zgłoś się do Cechu Rzemiosł Różnych w Świnoujściu (tel.: 91 321 58 60).01.gif)- przedstawicieli cechów rzemieślniczych, organizacji zrzeszających samorządy oraz organizacji pracodawców i instytucji rynku pracy a także pracodawców i pracowników zakładów rzemieślniczych zachęcamy do udziału w pracach specjalnie powołanego na potrzeby projektu Partnerstwa, które zajmuje się problemami rzemiosła zachodniopomorskiego a także optymalnymi sposobami ich rozwiązania.

- rzemieślników zachęcamy do udziału w badaniach, które mają na celu ukazanie kondycji i stanu wiedzy na temat zasad społecznej odpowiedzialności biznesu oraz elastycznych form zatrudnienia, godzenia życia zawodowego z prywatnym.

- pracowników i pracodawców zapraszamy do udziału w działaniach nakierowanych na wzrost poziomu wiedzy na temat zasad społecznej odpowiedzialności biznesu oraz elastycznych form zatrudnienia, godzenia życia zawodowego z prywatnym m.in. konferencjach, seminariach oraz do korzystania z ogólnie dostępnej platformy internetowej jako źródła informacji o działaniach projektowych.

Wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo w Internecie na stronie www.rdrr.pl oraz www.crrs.pl.

Projekt jest współfinansowany ze środków europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto