Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Raj dla piwosza globtrotera

Redakcja
Około 80 stylów piwa z około 20 krajów świata, w tym także te najbardziej egzotyczne, o walorach smakowych, które nie śniły się najbardziej wytrawnym polskim amatorom złocistego napoju.

- Z miłości do tego trunku staramy się zbierać jego najciekawsze gatunki z całego świata – mówi Piotr Wysocki, właściciel sklepu Chmiel – Świat Piwa.

Sklep funkcjonuje od roku. W tym krótkim czasie zdążył dorobić się imponującej kolekcji piwnej na swoich półkach.

– Podstawą naszego asortymentu są polskie piwa z regionalnych browarów a także złociste napoje z Belgii, Niemiec i Czech, a więc z krajów, w których warzy się najlepsze piwa na świecie – mówi Piotr Wysocki.

Chmiel to nie tylko najróżniejsze gatunki złocistego trunku z całego świata – od Stanów Zjednoczonych przez Europę po Koreę Południową czy Nową Zelandię. To także bogactwo różnorodnych smaków piw z dalekich stron. Począwszy od naszego polskiego podwórka – śliwka w piwie czy niepasteryzowany przysmak piwosza z Namysłowa, piwo czekoladowe. Idąc w kierunku zachodnim – wyjątkowy belgijski Lambic z dodatkiem trzciny cukrowej o lekko kwaskowatym posmaku.

– Piwo zazwyczaj warzone jest w sterylnych warunkach, natomiast Lambic produkuje się przy otwartych kadziach tak, aby mogła się do nich dostać naturalna flora bakteryjna – mówi pan Piotr.

Choć napoje rodem z Europy stanowią lwią część asortymentu sklepu, na jego półkach znaleźć można piwne przysmaki pochodzące z tak odległych zakątków jak Korea Południowa, Nowa Zelandia czy Stany Zjednoczone, które zresztą należą do grona potentatów na światowym rynku browarniczym. Wśród ogromnego bogactwa smaków, jakie znaleźć możemy na półkach Świata Piwa, na uwagę zasługują te, które statystycznemu szczecińskiemu piwoszowi raczej ze złocistym napojem się nie kojarzą.
v - Flamandzkie czerwone to najbardziej winne wśród piw i najbardziej piwne wśród win - mówi Piotr Wysocki. - To piwo swój niepowtarzalny smak zawdzięcza procesowi produkcyjnemu. Przechowywane jest we francuskich piwnicach, gdzie leżakuje do dwóch lat w dębowych beczkach po czerwonym winie. To jednak mimo wszystko cały czas piwo, gdyż wytwarzane jest z jęczmienia.

W Świecie Piwa znajdziemy także piwa w stylu India Pale Ale (IPA) czyli trunki mocno chmielone z własną skalą goryczy, które są warzone przy użyciu chmieli aromatycznych, najczęściej amerykańskich i nowozelandzkich. Na półkach nie brakuje także cydry - wina jabłkowego.

- Alkohol z jabłek źle się kojarzy przez czasy PRL - przyznaje Piotr Wysocki. - Ale wcześniej był to szlachetny trunek. Ma słodko-cierpki, lekki smak. I jest bardzo dobry nas upały.

Jak widać, oferta Świata Piwa jest niezwykle różnorodna i nastawiona raczej na regionalne browary z długą i szlachetną tradycją niż na wielkie koncerny.

- Staramy się sprowadzać do naszego sklepu takie trunki, których nasi klienci nigdzie indziej nie znajdą. - mówi Wysocki. - Dla nas piwo to pasja smaku.

Maciej Pieczyński

CHMIEL Świat Piwa
ul. Duńska 74
tel. 690 616 939
www.chmiel.biz.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto