Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Praca w Szczecinie: Na Skolwinie powstaje fabryka. Na początku zatrudni 300 osób

Redakcja MM
Redakcja MM
Dzisiaj wbito symboliczną łopatę pod budowę fabryki w Szczecinie
Dzisiaj wbito symboliczną łopatę pod budowę fabryki w Szczecinie Sebastian Wołosz
Na początku w nowej fabryce znajdzie pracę 300 osób, a docelowo nawet tysiąc. Dzisiaj wbito symboliczną łopatę pod jej budowę.

Belgijska spółka Teleyard, należąca do grupy Teleskop, oficjalnie rozpoczęła budowę zakładu produkcji dużych konstrukcji stalowych. To pierwsza fabryka w obszarze Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Szczecinie.

Dzisiaj wbito symboliczną łopatę pod budowę fabryki.

- Za rok zrealizujemy pierwszy etap inwestycji, uruchomimy produkcję w pierwszej hali – zapowiedział Christopher Maas, dyrektor handlowy Teleskopu. - Potem będziemy realizować kolejny etap. Plan inwestycyjny rozłożyliśmy na 10 lat.

W tej chwili powstaje projekt budowlany fabryki. W pierwszym kwartale przyszłego roku inwestor powinien mieć już pozwolenie i ruszyć z budową. Fabryka powinna powstać w niespełna pół roku.

W 2014 roku w nowej hali powinna ruszyć produkcja. Na początku pracę znajdzie tu do 300 osób.

Fabryka powstanie na blisko 40 ha między papiernią a hutą Skolwin. Miasto do końca roku powinno zakończyć budowę drogi dojazdowej do nowego zakładu.

W pierwszym etapie spółka zainwestuje 10 mln euro. W następnym etapie - drugie tyle. Docelowo przy ul. Stołczyńskiej ma być praca dla 1000 osób.

Artur Malec, prezes Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej poinformował, że w jej obszarze działa już 130 fabryk. Kolejna powstanie w Szczecinie.

Prezes przekazał inwestorowi zezwolenie na działanie w jej obszarze.

Christopher Maas, odpowiedzialny za finanse i handel w firmie Teleskop, podkreslał, że lokalizacja zakładu nad Odrą nie jest przypadkowa. Ogromną zaletą jest dostęp do wody oraz możliwość doprowadzenie torów do nabrzeża.

A woda ma dla spółki kluczowe znaczenie, pozwoli bowiem produkować większe elementy, które można transportować Odrą a dalej morzem.

Maas junior przypomniał, że w Polsce prowadzą rodzinne biznesu już 12 lat. Zaczęli właśnie od Kostrzyna. Potem rozszerzyli działalność na Szczecin, wynajmują hale byłej stoczni szczecińskiej.

Grupa w Polsce

Teleskop to bardzo poważny inwestor - z grupy spółek należących do rodzinnych koncernów belgijskich: Ackermans&Van Haaren oraz Henschel Engeneering. Mają firmy w Antwerpii, Niemczech, Kostrzynie i Szczecinie. W Kostrzynie są: Teleskop, Montel i Henschel oraz Teleskop w Szczecinie i wspomniana spółka Teleyard.

Zobacz również:



emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto