Portowcy się przełamali

Pogoń wygrała dziś 3:2 (3:1) z Wybrzeżem Rewalskim Rewal w kolejnym meczu sparingowym.

Bramki:
1:0 Norsesowicz(1')(k)
2:0 Kosakowski(20')
3:0 Dymek (26')
3:1 Kseniak(42')
3:2 Bogacz(83')(k)

Pogoń: Łapczyński (46-Judkowiak), Dymek, Skrzypek (52-Przewoźniak), Kargol (46-Zawadzki), Tychowski (52-Walburg), Kosakowski (52-Niedźwiecki), Parzy (65-Wójtowicz), Norsesowicz (46-Jarymowicz), Chi-Fon (46-Skórski), Ropejko (46-Rydzak), Lebedyński (46-Kowal)

Losy spotkania właściwie rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, kiedy szczecinianie strzelili trzy bramki. Pogoń wyszła na prowadzenie już w 2 minucie, kiedy to bramkę z rzutu karnego strzelił Jarosław Norsesowicz.

Po objęciu prowadzenia nasi zawodnicy nie zwalniali tępa i dalej atakowali. Już w 20 minucie prowadzenie podwyższył Kosakowski, który popisał się fantastycznym strzałem z około 20 metrów, Macocha, bramkarz Wybrzeża, był bez szans.

Trzecia i, jak się później okazało, ostatnia bramka dla Portowców padła w 25 minucie. Tym razem z dystansu uderzał Paweł Skrzypek, bramkarz odbił piłkę, która trafiła wprost do Marcina Dymka i środkowy obrońca Pogoni pewnie pokonał bramkarza.

Zawodnikom z Rewala udało się zdobyć jednego gola przed przerwą. Kseniak prowadził piłkę przez kilka metrów i gdy zauważył, że Łapczyński jest nieco wysunięty zdecydował się na strzał zza pola karnego, źle ustawiony bramkarz był bez szans.

W drugiej części meczu znowu lepsza była Pogoń, nasza drużyna wyprowadzała groźne ataki, ale brakowało wykończenia. Wynik spotkania ustalił w 83 minucie Bogacz, który strzelił gola z rzutu karnego.

Tym zwycięstwem Pogoń przerwała złą passę w meczach sparingowych (przegrali ostatnie trzy z rzędu). Piłkarze zagrają w środę przed ostatni sparing z Regą - Meridą Trzebiatów.