Pogoń została mistrzem jesieni [wideo]

Robert Duchowski
Pogoń ’04 Szczecin zremisowała na wyjeździe 3:3 z Marwitem ...
Pogoń ’04 Szczecin zremisowała na wyjeździe 3:3 z Marwitem ... Archiwum
Pogoń ’04 Szczecin zremisowała na wyjeździe 3:3 z Marwitem Toruń, co pozostawiło jednak pewien niedosyt w ocenie trenera Gerarda Juszczaka.

Portowcy od dziesięciu kolejek są niepokonani. Cenny punkt zapewnili dwoma trafieniami Michał Kubik oraz jednym golem Marcin Mikołajewicz.

Podopieczni trenera Gerarda Juszczaka niemalże od początku spotkania musieli gonić wynik. W 37 sekundzie Michał Wojciechowski pokonał Nicolae Neagu celnym
strzałem po ziemi. Portowcy rzucili się do odrabiania strat, a aktywni pod bramką Marwitu byli Douglas Dos Santos Nicolau, Mikołajewicz oraz Kubik. Piękną akcją w 8 minucie popisał się Brazylijczyk – na kilku metrach minął dwóch zawodników, ale uderzył minimalnie nad poprzeczką.

Mądra gra w obronie bardzo szybko przyniosła trzy trafienia dla Pogoni. Na listę strzelców po raz jedenasty w tym sezonie wpisał się Mikołajewicz. Dwa gole dorzucił Kubik, który najpierw w 12. minucie pokonał Macieja Foltyna po indywidualnej akcji na lewym skrzydle, a pięć minut później przechwycił piłkę i wyprowadził Portowców na dwubramkowe prowadzenie.

Szczecińskim futsalistom zabrakło skupienia i jeszcze przed przerwą ważne trafienie zapisał na koncie Mykola Morozov. Ostatniego gola w meczu strzelił Denis Demiszev. Trener szczecinian po ostatnim gwizdku nie był szczęśliwy z wyniku.

– Pozostaje niedosyt i złość, bo za łatwo straciliśmy te bramki – powiedział Juszczak. – Cieszymy się, że jesteśmy mistrzem jesieni.

Po końcowym gwizdku oba zespoły tańczyły i śpiewały w kółku, więc każdy poniekąd jest zadowolony z wyniku.

Marwit Toruń – Pogoń 04 Szczecin 3:3 (2:3)

Bramki: Wojciechowski (1), Morozov (17), Demiszev (33) – Mikołajewicz (8), Kubik 2 (12, 17).

Pogoń: Neagu, Koszmider – Ł. Żebrowski, Maćkiewicz, Ricardinho, Douglas, Jurczak, Kubik, Mikołajewicz, Tubacki, Wołoszyn, Bogucki.