Pogoń Women Szczecin zagra w ekstralidze!

Piłkarki Pogoni pokonały rezerwy Medyka Konin 5:1 i na cztery kolejki przed końcem rozgrywek zapewniły sobie awans do ekstraligi kobiet.

Pogoń Women Szczecin – Medyk Konin 5:1 (3:0)

5:1 Ziółkowska 74’

Skład Pogoni: Szymańska - Bernatowska (67' Greiner), J. Piotrowska, Żyła (74' Kamińska), Preś (67' Drozdowska), Kornacka, Legęć, Salwa (65' Piekarek), Silkowska (88' Pałaszewska), A. Piotrowska, Zdunek

Po zakończeniu spotkania nasze piłkarki ogarnął szał radości. Szampan lał się strumieniami, dziewczyny gratulowały sobie nawzajem i założyły koszulki z napisem „Ekstraligę mamy, na mistrza czekamy”.

Jednak zanim rozpoczęły świętowanie rozegrały bardzo dobre spotkanie z Medykiem Konin. Szczecinianki wystąpiły w nim bez kilku podstawowych zawodniczek - Joli Siwińskiej, Katarzyny Barlewicz, Katarzyny Piekarz i Nataly Barlage oraz Joanny Pałaszewskiej. Już w pierwszej minucie meczu piłkarki gości mogły objąć prowadzenie, jednak świetnie w bramce spisała się Szymańska. Pogoń na prowadzenie wyszła w 8 minucie po bramce Anity Piotrowskiej. Koninianki próbowały wyrównać, ale świetnie w bramce spisywała się Szymańska. W 23 minucie Patrycja Salwa strzałem głową podwyższyła prowadzenie naszego zespołu. Tuż przed przerwą cudownym uderzeniem z dystansu popisała się Silkowska, która zdobyła trzecią bramkę dla Pogoni.

Po zmianie stron szczecinianki zaczęły grę od mocnego uderzenia. Środkiem boiska świetną akcję przeprowadziła Emilia Zdunek, piłkę po jej strzale wybija bramkarka gości, jednak ta trafia pod nogi Piotrowskiej. Zawodniczka Pogoni wbija piłkę do bramki i zdobywa swojego drugiego gola. Czwartą bramkę zdobyła w 61 minucie spotkania Emilia Zdunek, która wcześniej asystowała przy trafieniach koleżanek. Honorową bramkę dla Medyka zdobyła w 74 minucie Julita Ziółkowska.

Po ostatnim gwizdku zawodniczki i trenerzy cieszyli się wspólnie z awansu. Po dwóch latach występowania na zapleczu ekstraklasy szczecinianki w końcu wywalczyły upragniony awans.