Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0:2 [zdjęcia]

Redakcja MM
Redakcja MM
Pogóń Szczecin - Piast Gliwice 0:2 [zdjęcia]
Pogóń Szczecin - Piast Gliwice 0:2 [zdjęcia] Sebastian Wołosz
Piast Gliwice wygrał z Pogonią Szczecin dzięki dwóm bramkom Czecha Tomasa Docekala. Spotkanie toczyło się w trudnych warunkach, przy padającym śniegu.

Marcin Dworzyński

Taktyka Piasta była prosta. Czekać na swojej połowie na to, co ma zamiar zrobić Pogoń. Oczekiwanie na popełnienie błędu przez Portowców przyniosło efekt w 40.minucie. Nieudolnie w akcję ofensywną podłączył się Przemysław Pietruszka, na pozór proste podanie po  ziemi, było zbyt trudne do przyjęcia dla Donalda Djousee i rywale wyszli z kontrą. Prawą stroną boiska pomknął Ruben Jurado,  który dograł do zamykającego akcję Tomasa Docekla i tuż przed przerwą goście objęli prowadzenie.

W drugiej połowie podopieczni Artura Skowronka grali z wiatrem. Pierwszy podmuch optymizmu nastąpił trzy minuty później. W  polu karnym Piasta, Maksymiliana Rogalskiego sfaulował Tomas Docekal, który jak się później okazało został bohaterem spotkania.

Do jedenastki podszedł Edi Andradina, jednak Brazylijczyk uderzył tuż obok prawego słupka bramki Piasta.

Wydaje się, że to był kluczowy moment spotkania. Bo zamiast remisować 1:1, Portowcy po przeszło godzinie gry przegrywali 0:2.

Martwi to, że Pogoń znów straciła bramkę po stałym fragmencie gry.

Gliwiczanie mieli rzut rożny, najwyżej do piłki wyskoczył Tomas Docekal piłka odbiła się jeszcze od słupka i po chwili obdarła Portowców z marzeń o dobrym rezultacie, a co dopiero o zwycięstwie.

Rezultatu nie przyniosło przejście na system 3-5-2. Portowcy jak przez całe spotkanie, znajdowali się częściej przy piłce ale brakowało ostatniego podania.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Tomas Docekal (40), 0:2 Tomas Docekal (64).
Żółte  kartki: Lewandowski - Matras.
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).
Widzów: 3 000.

Pogoń Szczecin: Dusan Pernis - Przemysław Pietruszka, Maciej Dąbrowski, Emil Noll, Peter Hricko (67. Wojciech Golla) - Mateusz Lewandowski (60. Adrian Budka), Takuya Murayama, Maksymilian Rogalski, Takafumi Akahoshi, Edi Andradina (67. Tomasz Chałas) - Donald Djousse.

Piast Gliwice: Dariusz Trela - Damian Zbozień, Łukasz Krzycki, Jan Polak, Adrian Klepczyński - Pavol Cicman (90. Wojciech Lisowski), Radosław Murawski (63. Artis Lazdins), Mateusz Matras, Ruben Jurado (84. Tomasz Bzdęga) - Tomasz Podgórski, Tomas Docekal.