Pogoń Szczecin - Arkonia Szczecin 8:1 [zdjęcia]

Maurycy Brzykcy
Pogoń Szczecin - Arkonia Szczecin 8:1 (2:1)
Pogoń Szczecin - Arkonia Szczecin 8:1 (2:1) Sebastian Wołosz
Dopiero w czwartek Pogoń wznowiła zajęcia po urlopach, a już w sobotę na boisku przy ul. Pomarańczowej grała pierwszy mecz towarzyski. Zabrakło takich zawodników jak Akahoshi, Zwoliński, Rafał Murawski, Słowik czy Kudła, ale i tak trener Czesław Michniewicz wystawił dwie różne jedenastki.

W pierwszej połowie dał szansę zawodnikom młodszym, głównie z drużyny rezerw. Na placu byli także Sebastian Murawski, Dawid Kort, Miłosz Przybecki czy testowany Adam Nagórski. Ten ostatni miał sporo szans przeciwko Arkonii, widać u niego łatwość w dochodzeniu do sytuacji. Bohaterem pierwszej połowy był jednak Miłosz Przybecki. Najpierw trafił ładnie głową po dośrodkowaniu Karola Danielaka, a następnie podał tuż przed przerwą do Patryka Paczuka, a ten z bliska się nie pomylił. Arkonia zdobyła gola do przerwy. Sprytnie wykorzystała zagapienie się obrony.

Na drugą połowę trener Michniewicz wystawił już dużo mocniejszy skład. Jedynie w bramce stał zawodnik z rezerw, Adrian Henger. Już po chwili Portowcy strzelili dwa gole. Najpierw dokonał tego Adam Frączczak, a później nowy nabytek Adam Gyurcso uderzeniem z woleja. Węgier był bardzo aktywny i to po jego rajdzie (dobrze zagrywał mu Marcin Listkowski) do siatki Arkonii trafił Frączczak. Na 6:1 podwyższył Mateusz Lewandowski mocnym strzałem. Arkonię pogrążył jeszcze Jakub Czerwiński, ale jedna z najładniejszych akcji miała miejsce na sam koniec, tuż przed gwizdkiem. Świetną wymianę piłek w polu karnym Arkonii zamknął Listkowski.

Bramki dla Pogoni: Przybecki (23), Paczuk (43), Frączczak 2 (47, 68), Gyurcsó (50), Lewandowski (75), Czerwiński (84), Listkowski (90).
Pogoń (I połowa): B. Piotrowski - Chouwer, Stańczyk, S. Murawski, Danielak - Przybecki, Bartoszewicz, J. Piotrowski, Kort, Paczuk - Nagórski. Pogoń (II połowa): Henger - Rudol, Czerwiński, Fojut, Lewandowski - Frączczak, Walski, Matras, Nunes, Gyurcso - Listkowski.