Pogoń Baltica straciła zwycięstwo w ostatnich minutach [zdjęcia]

Pogoń Baltica Szczecin przegrała z KPR Jelenia Góra 31:34. Na 13 ...
Pogoń Baltica Szczecin przegrała z KPR Jelenia Góra 31:34. Na 13 ... Marcin Bielecki
Pogoń Baltica Szczecin przegrała z KPR Jelenia Góra 31:34. Na 13 minut przed końcem szczecinianki remisowały po 26, ale przez błędy w ofensywie nie zdobyły żadnego punktu.

Gdy w pierwszej połowie Pogoń nie dała odskoczyć rywalkom na więcej niż trzy bramki, można było to przyjąć za dobrą monetę i mieć nadzieję, że po przerwie uda się dopaść przeciętne tego dnia rywalki. Tym bardziej, że początek meczu to zwykle najsłabszy okres meczu w wykonaniu szczecińskiego zespołu.

Tak się stało, ale dopiero w 47 minucie. Wcześniej szczecinianki grały bardzo niefrasobliwie w ataku i pozwalały zawodniczkom z Jeleniej Góry rzucać bramki po kontrach. W 39 minucie przyjezdne prowadziły już siedmioma bramkami.

Wtedy obudziły się gospodynie. Przez 8 minut rządziły na parkiecie i doprowadziły do remisu, głównie dzięki bardzo dobrej współpracy Volhy Piatrovej z Agatą Cebulą, która w tym okresie zdobyła 4 z 7 bramek dla Pogoni.

Niestety, w końcowych minutach znów dała o sobie znać niefrasobliwość szczecinianek w ataku. Było jednak je stać na jeszcze jeden zryw i doprowadzenie do stanu 29:30, ale to zawodniczki KPR zachowały tego dnia więcej zimnej krwi w kluczowych sytuacjach.

W meczu z KPR w barwach Pogoni zadebiutował tercet Białorusinek. Najlepiej zaprezentowała się Volha Piatrova, która rzuciła 8 bramek i zaliczyła całą masę kluczowych podań i asyst. Pod koniec spotkania dobrze spisywała się Hanna Jaszczuk, która nie miała zbyt udanego wejścia w mecz - zaliczyła dwie straty i trener Robert Nowakowski posadził ją na ławce. Podobnie jak cały zespół, dobrze w obronie, lecz słabiej w ataku spisywała się Natalia Kurjanowicz.

Politechnika Koszalin - Start Elbląg 24:30

Po 19. kolejkach liderem jest Zagłębie (36 pkt), które wyprzedza SPR Lublin (35) i Łączpol (31).

Pogoń jest na 11. miejscu z dorobkiem 5 punktów i wyprzedza tylko Finepharm (0 pkt). Przed szczeciniankami są: Start, Piotrcovia i AZS AWF (po 14 pkt).